Brooklyn Nets obejrzymy w Metaverse

A może by tak naprawdę przenieść naszych graczy do NBA 2K? – Takie pytania prawdopodobnie padały w kuluarach Barclays Center. Brooklyn Nets stworzyli własną wersję Metaverse, której nadano chwytliwą nazwę „Netaverse”. Co to jest, na czym to polega i jakie oferuje możliwości?

 

Czym jest Metaverse?

Brooklyn Nets chwalą się, że są pierwszym profesjonalnym klubem sportowym w Stanach Zjednoczonych, który korzysta z platformy Metaverse.

Metaverse to świat osadzony w wirtualnej rzeczywistości. W jego ramach użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z cyfrowym światem za pomocą zestawów VR lub przeglądarek internetowych. Te „cyfrowe wszechświaty” obsługują również kryptowaluty i NFT, a swoje globalne znaczenie i zaangażowanie użytkowników budują, organizując różnego rodzaju wydarzenia rozrywkowe.

Ostatnio informowaliśmy TUTAJ, że Australian Open również skorzysta z technologii Metaverse. Wcześniej na tego typu platformach odbywały się już różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym m.in. festiwal muzyczny z udziałem takich gwiazd jak Deadmau5, 3LAU czy Paris Hilton.

 

Co oferuje platforma Nets?

Cyfrowa platforma Brooklyn Nets opiera się na systemie 100 kamer wysokiej rozdzielczości marki Canon ulokowanych wokół boiska, z których obraz w czasie rzeczywistym przesyłany jest do systemu, który „generuje niewiarygodnie realistyczne renderowanie 3D w ciągu kilku sekund” – czytamy w informacji prasowej YES Network, firmy odpowiedzialnej za projekt Netaverse.

„Netaverse zabierze widzów do miejsc na boisku, których nigdy wcześniej nie widziano” – czytamy dalej. Na klipie można zobaczyć graczy Brooklyn Nets i New Orleans Pelicans biegających po boisku zupełnie tak samo, jak podczas meczu. Całe otoczenie wokół zawodników jest jednak wygenerowane cyfrowo i przypomina grę komputerową, natomiast postacie zawodników są w rzeczywistości renderami, stworzonymi za pomocą obrazu przesyłanego przez kamery 3D.

 

Projekt Netaverse nadal jest w fazie rozwoju, ale już teraz wiadomo, że jego podstawową funkcjonalnością będzie umożliwienie fanom oglądania meczów Nets z każdej perspektywy – zupełnie jak w grze komputerowej. Co ciekawe, na filmie opublikowanym przez YES Network dokładnie widać, że praca kamery stara się odwzorowywać tę znaną z serii NBA 2K.

Analitycy z Goldman Sachs szacują, że rynek Metaverse jest wart 8 bilionów dolarów, a jego wartość wynika m.in. ze ścisłego związku z branżą gier wideo, NFT i kryptowalutami.

CZYTAJ TEŻ >>> Australian Open odbędzie się w Metaverse

CZYTAJ TEŻ >>> NFT – Czyli jak zarobić na „niczym”

CZYTAJ TEŻ >>> Sportowe kontrakty w kryptowalutach?

autorfilip-1

Udostępnij

Translate »