Czwarta rudna Świątek i czek na 96 tys. dolarów

Iga Światek awansował do czwartej rundy turnieju Indian Wells. W trzeciej wręcz zmiażdżyła swoją rywalkę Lindę Noskovą. Tym samym Polka zapewniła sobie już czek na niemal 100 tys. dolarów.

Rozstawiona z numerem jeden Świątek w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rozgromiła Amerykankę Danielle Collins 6:3, 6:0. W trzeciej zmierzyła się z 19-letnią Czeszką Lidną Noskovą, z którą przegrała podczas tegorocznego Australian Open.

W pierwszych minutach meczu to Noskova przejęła inicjatywę, ale na szczęście, ostatecznie to Polka mogła cieszyć się ze zwycięstwa w tym sezonie 6:4. W drugim nie dała żadnych szans rywalce, wygrywając 6:0. Kolejną rywalką najlepszej tenisistki na świcie będzie pochodząca z Kazachstanu Julia Putincewa. Mecz rozegrany zostanie we wtorek 12 marca.

Świątek wygrywając mecz z Czeszką, zapewniła sobie już czek na niespełna 100 tys. dolarów. Za zwycięstwo w czwartej rudzie przewidziana jest premia w wysokości 101 tys. dolarów, ćwierćfinale 185 tys., półfinale 325 tys. Finalistka otrzyma od organizatorów 585 tys., a zwyciężczyni ponad milion dolarów.

Niestety w Indian Wells gra już tylko Świątek. Hubert Hurkacz przegrał w drugiej rundzie z 54. zawodnikiem listy światowej – Francuzem Gaelem Monfilsem. Odpadł także grający w deblowej parze z Hugo Nysem z Monako Jan Zieliński. Z turniejem singlistek w pierwszej rundzie pożegnały się również Magda Linette i Magdalena Fręch.

Udostępnij

Translate »