Dom Polski w Paryżu potrzebuje wolontariuszy. Jest jedno ale…

W tym roku podczas igrzysk w Paryżu działać będzie Dom Polski. Polski Komitet Olimpijski poszukuje wolontariuszy, którzy pracować będą przy organizacji spotkań, imprez kulturalno-edukacyjnych i nie tylko. PKOl zapewnia transport w obrębie Paryża i wyżywienie, ale już nocleg kandydaci muszą zapewnić sobie sami.

Dom Polski będzie centralnym punktem spotkań polskiej społeczności sportowej oraz platformą aktywacji sponsorskich, koncertów i wydarzeń kulturalno-edukacyjnych podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Będzie to niepowtarzalne miejsce celebracji sukcesów polskich sportowców oraz wsparcia dla nich.

Wolontariusz będzie miał wyjątkową szansę uczestniczyć w tym prestiżowym wydarzeniu i pomagać przy tworzeniu całego doświadczenia. – Twój udział będzie kluczowy w budowaniu więzi wśród uczestników, a także w kreowaniu niezapomnianych wspomnień dla wszystkich odwiedzających – można przeczytać w
ogłoszeniu na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Każdy, kto przyłączy się do zespołu, będzie miał okazję do bezpośredniego zaangażowania się w organizację wydarzeń, wsparcia gości oraz pomocy przy różnorodnych zadaniach logistycznych i administracyjnych. Wolontariusz Domu Polskiego będzie także wsparciem dla teamu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Do zadań pracowników Domu Polskiego będzie należało: powitanie i pomoc dla odwiedzających, pomoc w organizacji wydarzeń i spotkań, pomoc operacyjna, obsługa stoisk informacyjnych, pomoc w prowadzeniu działań promocyjnych, pomoc w prowadzeniu działań sportowych.

Z jakimi korzyściami wiąże się wolontariat? Każdy osoba otrzyma: oficjalny strój wolontariusza Domu Polskiego, certyfikat uznania za udział w wydarzeniu, możliwość nawiązania nowych znajomości i budowania relacji z ludźmi z całego świata, niezapomniane wspomnienia oraz emocje związane z udziałem w tak prestiżowym wydarzeniu. Wolontariusze będą mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu z polskimi sportowcami. Polski Komitet Olimpijski zabezpiecza również transport w obrębie Paryża oraz wyżywienie.

Do projektu zgłaszać mogą się tylko osoby pełnoletnie. Aby zgłosić swoją gotowość do zaangażowania się w roli wolontariusza podczas tego wydarzenia, konieczne jest zalogowanie się do systemu i wypełnienia niezbędnych formularzy. Co ważne nocleg oraz dojazd od Paryża pozostaje w gestii kandydatów. Niezbędne informacje znaleźć można na stronie volunteers.e-pkol.pl.

Fot. Archiwum PKOl

Udostępnij

Translate »