Hurkacz wygrał w Rzymie z Nadalem, a Świątek z Putincewą

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Rzymie pokonał żywą legendę światowego tenisa Rafaela Nadala.

Wrocławianin w pierwszej rundzie miał oczywiście wolny los. W drugiej zmierzył się z gwiazdą światowego tenisa – Rafaelem Nadalem. Hiszpan w pierwszej rundzie, w trzech setach pokonał kwalifikanta Zizou Bergsa 4:6, 6:3, 6:4. W drugiej uległ Polakowi. Tego dnia Hurkacz był zdecydowanie lepszy. Pierwsze dwa gemy były bardzo wyrównane, w trzecim Polak miał już znaczną przewagę. Pierwszego seta wygrał 6:1.

Podobnie jak w pierwszej partii, tak i w drugiej Hiszpan zachwycał jedynie pojedynczymi zagraniami, jednak to wrocławianin kontrolował przebieg tego meczu. Po godzinie i 32 minutach zakończył się drugi set wyniki 6:3 dla Polaka, tym samym również cały mecz. Rywalem Hurkacza w trzeciej rundzie będzie Argentyńczyk Thomas Etcheverry. Mecz rozegrany zostanie już w poniedziałek, godzina pozostaje do ustalenia.

Swoje zmagania w Rzymie od „spacerku” rozpoczęła Iga Świątek. W drugiej rundzie wygrała z Amerykanką Bernardą Perą 6:0, 6:2. Mecz trwał niewiele ponad godzinę. W trzeciej rundzie najlepsza obecnie tenisistka na świecie zagrała z Kazaszką Julią Putincewą. W pierwszym secie Świątek wygrała 6:3. W drugim przegrywała już 1:4, ale wygrała pięć kolejnych gemów i awansowała do czwartej rundy turnieju. W poniedziałek 13 maja w ćwierćfinale zagra przeciwko Angelique Kerber.

Na kortach w Rzymie zagrały również Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Obie panie odpadły w drugiej rundzie zawodów. Linette przegrała z Wiktorią Azarenką (7:6, 4:6, 3:6), a Fręch z Coco Gauff (3:6, 3:6).

Pula nagród w turnieju w Rzymie u kobiet, jak i u mężczyzn jest taka sama i wynosi 7,9 mln euro. Za zwycięstwo w całych zawodach najlepsza tenisistka i tenisista otrzymają po 963 225 euro oraz 1000 punktów do rankingu WTA i ATP.