Iga Świątek na Wimbledonie. Transmisja w otwartym Polsacie!

Najlepsi tenisiści i tenisistki już po raz 137. spotkają się na legendarnych trawiastych kortach Wimbledonu. Stacja Polsat podjęła decyzję, aby mecz Igi Świątek był transmitowany na otwartym kanale. Jej spotkanie ma przyciągnąć miliony telewidzów.

Wimbledon, jak co roku, pokażą kanały Polsat Sport, dostępne także w streamingu internetowym Polsat Box Go. Transmisje z turnieju juniorskiego z udziałem Polaka Tomasza Berkiety pokaże także Polsatsport.pl, a pierwszy mecz turnieju z udziałem Igi Świątek Polsat główny. Jej spotkanie odbędzie się we wtorek (2 lipca) o godz. 12.00.

Setki godzin transmisji, specjalny program studyjny oraz podcast

Kanały z rodziny Polsat Sport pokazują Wimbledon nieprzerwanie od 2000 roku. Tak będzie także w tym roku i specjalnie na czas trwania turnieju redakcja sportowa Polsatu uruchamia podcast telewizyjno-internetowy. Jego tytuł „Halo, tu Wimbledon” to nawiązanie do nieodżałowanego Bohdana Tomaszewskiego, który przez kilkanaście lat tymi słowami witał się w Polsacie Sport z fanami tenisa. 45-minutowy podcast stanowi wejście w każdy dzień meczowy i będzie nadawany na żywo w Polsacie Sport 1 oraz na Polsatsport.pl, a po zakończeniu transmisji, odcinki będą dostępne także na kanale Polsatu Sport w serwisie YouTube. Gospodarzami „Halo, tu Wimbledon” będą Aleksandra Szutenberg, Agnieszka Łapacz, Tomasz Tomaszewski oraz Filip Gawęcki, a gościem pierwszego odcinka będzie jedyny polski triumfator Wimbledonu w grze podwójnej – Łukasz Kubot.

Następnie, już o godzinie 12:00, widzowie będą mogli obejrzeć Kronikę Wimbledonu czyli podsumowanie spotkań z dnia poprzedniego. Wyjątkiem jest tu 1 lipca, gdy zamiast Kroniki, od godziny 12:30 transmitowana będzie półgodzinna zapowiedź startującego tego dnia turnieju. Natomiast od godziny 13:00 w Polsacie Sport 1 oraz Polsacie Sport Premium 1 nadawać będzie specjalny program studyjny. W gronie jego twórców są dziennikarze Polsatu Sport: Jerzy Mielewski, Paulina Czarnota-Bojarska i wspomniani wcześniej Aleksandra Szutenberg oraz Filip Gawęcki. Szerokie grono ekspertów oprócz wymienionego już Łukasza Kubota tworzą także m.in. międzynarodowy trener i analityk, Maciej Synówka czy Radosław Szymanik, który trenował polskich tenisistów w czasie igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie. Specjalnym wysłannikiem Polsatu Sport do Londynu będzie reporter i komentator, Tomasz Lorek.

Transmisje Wimbledonu w kanałach sportowych Polsatu, w Polsat Box Go oraz na Polsatsport.pl

Wszystkie mecze Polaków oraz spotkania rozgrywane na korcie centralnym, a więc z udziałem największych gwiazd, w pierwszej kolejności będą trafiały do Polsatu Sport 1 oraz jego lustrzanego odbicia, czyli Polsatu Sport Premium 1. Mecze z kortu nr 1 domyślnie będą transmitowane w Polsacie Sport 2, a spotkania z kortu nr 3 pokaże Polsat Sport 3. Transmisje z pozostałych 15. kortów Wimbledonu będą dostępne także w specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium PPV o numerach od 3 do 6.

Kolejną tegoroczną nowością w obsłudze medialnej Wimbledonu są transmisje bezpośrednio w portalu Polsatsport.pl. Tutaj fani tenisa będą mogli ekscytować się przede wszystkim turniejem juniorskim, w którym udział bierze między innymi Polak, Tomasz Berkieta. Szczegółowy plan emisji meczów na każdy kolejny dzień, będzie ogłaszany na Polsatsport.pl w godzinach wieczornych dnia poprzedniego.

Znani komentatorzy oraz zupełnie nowe głosy

Grono komentatorskie Polsatu Sport na tegoroczny Wimbledon tworzą zarówno lubiane przez widzów głosy, znane im z lat ubiegłych, jak i zupełnie nowe osoby. Tak jak przed rokiem, widzowie usłyszą więc Tomasza Tomaszewskiego, Dawida Olejniczaka, Marcina Murasa, Krzysztofa Wanio, Filipa Gawęckiego, Radosława Spiaka, Michała Krogulca i Macieja Łuczaka. Komentatorskie debiuty na wimbledońskiej trawie zaliczą natomiast Adam Romański oraz Jacek Jońca. Sprawozdawcy będą pracować w parach podczas meczów Polaków oraz od ćwierćfinałów do końca turnieju.

Rekordowa pula nagród tegorocznego Wimbledonu

Organizatorzy Wimbledonu poinformowali o rekordowej, bo wynoszącej aż 50 milionów funtów, puli nagród tegorocznego turnieju, z czego zarówno triumfator, jak i zwyciężczyni otrzymają 2,7 mln. Trofeów sprzed roku bronią Czeszka Marketa Vondrousova oraz Hiszpan Carlos Alcaraz.

Dzikie karty w turnieju singlistek otrzymały Naomi Osaka oraz Karolina Woźniacka, a także Emma Raducanu. Rzecz jasna nie mogło zabraknąć liderki oraz wiceliderki światowego rankingu, a więc Igi Świątek oraz Coco Gauff.

W turnieju panów udział weźmie gwiazdor światowego formatu, Novak Djoković, który zdążył uporać się z kontuzją, jakiej nabawił się na początku czerwca. To właśnie Serb rok temu w 4. rundzie wyeliminował z Wimbledonu Huberta Hurkacza. Polak do tegorocznego turnieju przystąpi jako siódmy tenisista świata, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze i w oczach wielu zagranicznych ekspertów, to właśnie Hurkacz jest w ścisłym gronie faworytów do zwycięstwa.

Nie można zapominać jednak także o Janniku Sinnerze, który w tym roku imponuje formą i jest aktualnie numerem jeden w zestawieniu tenisistów.

Oprócz Igi Świątek i Huberta Hurkacza, na słynnej wimbledońskiej trawie zaprezentują się także Magda Linette oraz Magdalena Fręch. W turnieju juniorskim rywalizować zaś będzie wspomniany już Tomasz Berkieta. Z kolei w grze podwójnej wystąpi Jan Zieliński. Wszystkie informacje na temat Wimbledonu fani tenisa znajdą na portalach Polsatsport.pl oraz Sport.Interia.pl.

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl. Z ofertą publicznego odtwarzania dla obiektów HoReCa można zapoznać się pod adresem www.publiczneodtwarzanie.pl.

FOT: Polsat

Udostępnij

Translate »