Igrzyska olimpijskie: PKOl pokazał stroje Polaków na ceremonię

Polski Komitet Olimpijski (PKOl) właśnie odsłonił stroje, w których polscy sportowcy wystąpią podczas ceremonii otwarcia nadchodzących igrzysk olimpijskich w Paryżu. PKOl powierzył zadanie polskiej firmie Bizuu, której kreacje mają emanować elegancją i dumną, polską tradycją.

Bizuu i Adidas pokazały stroje dla Polaków

Uroczysta prezentacja miała miejsce w piątek (19 kwietnia) i rozpoczęła się od wzruszającej ceremonii wręczenia złotych medali za wyjątkowe zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego. Tym razem medale trafiły w ręce potomków pierwszych polskich medalistów olimpijskich:

wnuczka Józefa Langego (srebro w drużynie na 4 km na dochodzenie), Danuta Horbowska-Martynowicz,
wnuk Adama Królikiewicza (brąz w konkursie skoków przez przeszkody), Cezary Harasimowicz,

W takich strojach zaprezentujemy się światu

Po emocjonującym momencie wręczenia medali przyszedł czas na pokaz premierowych strojów, które polscy sportowcy będą nosić zarówno na ceremonii otwarcia, jak i w trakcie rywalizacji na igrzyskach w Paryżu. Wcześniej już prezentowane stroje sportowe, stworzone przez renomowanego producenta adidas, zadebiutowały oficjalnie dzień wcześniej w stolicy Francji.

Polski Komitet Olimpijski, poprzez starannie zaprojektowane stroje, nie tylko podkreśla znaczenie polskiej tradycji i dziedzictwa w światowym sporcie, ale także inspiruje kolejne pokolenia do osiągania najwyższych celów sportowych z godnością i elegancją, reprezentując dumnie barwy narodowe na międzynarodowej arenie sportowej.

– Mam nadzieję, że wszyscy będziemy dumni z tego, jak będą wyglądali nasi zawodnicy i nasze zawodniczki. Na pewno na igrzyskach w Paryżu zdobędziemy 300. medal dla Polski. Mam też nadzieję, że tych krążków będzie dużo. Pamiętajmy, że każdy medal to jest ciężka praca naszych sportowców, by najpierw zakwalifikować się na tę imprezę, a następnie by stanąć na podium. Liczę, że Mazurek Dąbrowskiego będzie wielokrotnie grany – podkreślił prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Pokaz kolekcji olimpijskiej Paryż 2024 przygotowany przez adidas i Bizuu. Centrum Olimpijskie PKOl

W Paryżu w stroje marek Bizuu oraz adidas będą ubrani zarówno polscy olimpijczycy, jak i paralimpijczycy.

– Kiedy mówimy o sporcie i ruchu olimpijskim oraz paralimpijskim, to pojawiają się dwa słowa – synergia i włączanie społeczne. Organizatorzy igrzysk w Paryżu podkreślają, że nie ma różnic między imprezą olimpijską, a paralimpijską. Kibicujcie państwo paralimpijczykom – zaapelował sekretarz generalny Polskiego Komitetu Paralimpijskiego Romuald Schmidt.

FOT: PKOl

Udostępnij

Translate »