LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski w tenisie wystartuje 3 czerwca

Już 3 czerwca rozpocznie się cykl 14 zawodowych turniejów rangi International Tennis Federation (ITF World Tennis Tour) rozgrywanych w Polsce. Partnerem Tytularnym LOTTO PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski jest LOTTO, a Partnerami Głównymi są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile.

– LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski to bez wątpienia jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Tenisowego. W tym roku zostanie rozegrany po raz szósty, i cały czas rośnie w siłę! W tym roku zagramy rekordową liczbę turniejów. Rozwijając Tour i zwiększając znaczenie międzynarodowych turniejów rozgrywanych w Polsce, między innymi poprzez podnoszenie ich rangi (np. Gdańsk, Bydgoszcz), stale zwiększamy możliwości zdobywania rankingowych punktów przez polskie zawodniczki i polskich zawodników, którzy pozostając w kraju, nie ponoszą tak dużych kosztów udziału w turnieju, jak to ma miejsce za granicą – powiedział Dariusz Łukaszewski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisowego.

– Tour to jedna z najlepszych szans na rozwój sportowy. A dla najlepszych juniorek i juniorów utrzymujemy turnieje mniejszej rangi, tak zwane 15-tki. To właśnie dzięki nim czołowe juniorki i czołowi juniorzy mają szanse powalczyć o liczbę punktów. To, że tour będzie tak mocnym punktem w tegorocznym kalendarzu PZT, zawdzięczamy m.in. wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, marce LOTTO – Partnerowi Strategicznemu PZT i marce T-Mobile – Partnerowi Głównemu Touru – dodał prezes PZT.

Marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy, jest największym mecenasem polskiego sportu i kultury, a od kwietnia jest również Partnerem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego, a LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest jednym z głównych obszarów tej współpracy.

– Należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO z dumą wspiera LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Cieszymy się, że dzięki tym rozgrywkom wyrównujemy szanse polskich zawodników na zdobycie punktów rankingowych, tak bezcennych w zawodowym tenisie. Z przyjemnością będziemy obserwować te międzynarodowe zmagania na polskich kortach – powiedział na konferencji Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Rafał Krzemień.

Pierwszy turniej w ramach LOTTO PZT Polish Tour 2024 rozpocznie się już 3 czerwca w podwarszawskich Kozerkach (koło Grodziska Mazowieckiego). Wszystkich imprez w tym cyklu zostanie rozegranych aż 14, z czego 6 kobiecych i 8 męskich. Ich gospodarzami będzie 11 polskich miast. A Partnerem Głównym „narodowego Touru” został T-Mobile.

– W T-Mobile chcemy towarzyszyć naszym klientom na każdym kroku. Łączymy ich ze wszystkim, co dla nich ważne z pomocą nowoczesnych technologii, jednak w tym przypadku chodzi o znacznie więcej niż innowacje same w sobie. Chcemy dostarczać niezapomniane chwile, które pozostaną z nimi długo. Taką wyjątkowość niosą emocje sportowe, zwłaszcza w przypadku uwielbianego w Polsce tenisa. Dlatego nie wahaliśmy się, by zostać Partnerem Głównym LOTTO PZT Polish Tour – podkreśla Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

 Od pierwszej edycji Narodowego Pucharu Polski Partnerem cyklu jest firma ubezpieczeniowa Supra Brokers, która jest jednocześnie Mecenasem PZT. – Cieszę się, że nasza firma już prawie 5 lat wspiera tenisistów. Zaczęliśmy w trudnych czasach, bo w czasach pandemii Covid-19 i ta współpraca trwa nadal. Cieszę się, że dołącza do PZT firma LOTTO, bo to najlepiej świadczy o tym, że wracamy na właściwe tory. Kiedyś marzyłem, żeby Polak dotarł do numeru jeden światowego rankingu, ale nie spodziewałem się, że będzie to tak szybko i że będzie to osoba, z którą będę widywał się na siłowni, a która rywalizowała w młodszych kategoriach wiekowych z moją córką. Cieszę się, że Prezes Łukaszewski zwiększył listę podmiotów, które wspierają polski tenis – powiedział na konferencji Marcin Foryś, Prezes Zarządu Supra Brokers.

Od maja nowym Partnerem Technicznym PZT została hiszpańska firma Joma, która będzie ubierać reprezentantki Polski, występujące w rozgrywkach o Billie Jean King Cup i drużynę w Pucharze Davisa, a także kadry narodowe PZT juniorów i w młodzieżowych kategoriach wiekowych. – Mam przyjemność zaprezentować firmę hiszpańską, która powstała w latach 60 początkowo jedynie jako producent obuwia. Po kilkunastu latach działalności zaczęła się rozwijać i wchodzić w kolejne obszary. Jesteśmy firmą rodzinną, założoną przez hiszpańską rodzinę Lopezów. Chciałbym wyrazić zadowolenie ze współpracy, którą rozpoczynamy w dniu dzisiejszym. Przeżywamy obecnie złotą epokę w polskim tenisie. Wszyscy dobrze znają wyniki naszych zawodników, dlatego naszą rolą jest zapewnić im sprzęt światowej klasy, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani – powiedział Andrzej Gładysz, Dyrektor Generalny firmy Joma w Polsce.

W 2024 roku w Polsce zostanie rozegranych w sumie około 50 międzynarodowych turniejów rangi ITF World Tennis Tour, ITF Juniors czy Tennis Europe. Ważnymi punktem w kalendarzu będzie organizowany przez PZT turniej WTA 125, który odbędzie się na kortach Legii w dniach 21-27 lipca. Ważne miejsce w kalendarzu zajmą też 98. LOTTO Narodowe Mistrzostwa Polski, które po kilku latach rozgrywania na kortach Górnika Bytom zagoszczą tym razem na obiekcie Centrum Szkoleniowego PZT w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim.

– Organizowane przez PZT 98. LOTTO Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, zostaną rozegrane w dniach 15-21 lipca w obiekcie tenisowym w Kozerkach pod Warszawą. Po raz pierwszy walka o tytuły będzie się toczyć na kortach twardych, a pula nagród wyniesie 200 tysięcy złotych. Rywalizować będą kobiety i mężczyźni, a jednocześnie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach. Także zapraszamy na to ważne wydarzenie, które odbywać się będzie ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Partnera Tytularnego LOTTO, który został Partnerem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego – powiedziała Daria Sulgostowska, Członkini Zarządu PZT.

LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024:

3–9.06                 ITF M15 Kozerki

10–16.06             ITF W35 Gdańsk

10–16.06             ITF M15 Koszalin

17–24.06             ITF M15 Koszalin

24–30.06             ITF M15 Wrocław

8–14.07               ITF W15 Kozerki

8–14.07               ITF M15 Łódź

5–11.08               ITF W50 Bytom

12–18.08             ITF W35 Bydgoszcz

12–18.08             ITF M15 Bielsko-Biała

19–25.08             ITF W15 Kraków

19–25.08             ITF M25 Poznań

26–31.08             ITF W15 Bielsko-Biała

26–31.08             ITF M15 Szczawno-Zdrój

Udostępnij

Translate »