Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką

Magda Linette awansowała do drugiej rundy WTA 1000 w Madrycie. W piątek o awans do trzeciej powalczy z Białorusinką Aryną Sabalenką.

Magda Linette się rozkręca. W weekend zagrała w finale turnieju WTA 250 we Francji, a teraz w Madrycie przebrnęła przez pierwszą rundę. Pierwsze spotkanie w zawodach WTA 1000 rozegrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto.

Pierwszy set nie rozpoczął się najlepiej dla Polki. Ostatecznie zakończył się on zwycięstwem Włoszki 6:3. Kolejny padły już łupem naszej reprezentantki, jednak nie można powiedzieć, że wygrana przyszła łatwo. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 6:4, 6:4 dla Magdy Linette. W kolejnej rundzie Polka zagra z numerem dwa w światowym rankingu, czyli Białorusinką Aryną Sabalenką! Mecz zaplanowano na piątek, godzina nie jest jeszcze znana.

Niestety z turniejem w Madrycie pożegnała się Magdalena Fręch. Polka w pierwszym secie prowadziła już nawet 5:1, ale niestety nie udało jej się tej partii zakończyć pozytywnym wynikiem. Jej rywalka Rumunka Jaqueline Cristian wygrała 11 kolejnych gemów i ostatecznie cały mecz 7:5, 6:2. W drugiej rundzie rywalka Fręch zmierzy się z Barborą Krejcikovą.

Tymczasem już dziś na korty ziemne w Madrycie wyjdzie Iga Świątek. Jej mecz z Chinką Wang Xiyu zaplanowano na godzinę 19. Przypomnijmy, że za zwycięstwo w całym turnieju zagarnąć można niespełna milion euro. Za zwycięstwo w meczu pierwszej rundy przysługuje nagroda o wartości 20 360 euro. Zwycięstwo w kolejnej premiowane jest kwotą 30 255 euro.

Fot. Archiwum PZT

Udostępnij

Translate »