Majątek dla Igi Świątek za triumf na kortach Rolanda Garossa

Iga Świątek wręcz zmiażdżyła rywalki podczas tegorocznego French Open. W finale pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 6:2, 6:1. Za swoje trzecie z rzędu, a w sumie czwarte zwycięstwo w Roland Gaross Polka zainkasowała 2,4 mln euro.

21 meczów z rzędu wygrała Iga Światek na paryskich kortach, na których rozgrywany był wielkoszlemowy French Open. Polka w turnieju niepokonana jest od trzech lat! Przypomnimy też, że to właśnie w stolicy Francji odniosła też zwycięstwo, dzięki któremu wkroczyła do wielkiego światowego tenisa.

Jak przystało na zawodniczkę, która od 106 tygodni jest numerem jeden rankingu WTA, Świątek miażdżyła rywalki. Trudniejsze warunki postawiła jej jedynie Japonka Naomi Osaka. Kolejne mecze raszynianka wygrywała: z Anastazją Potapową 6:0, 6:0, z Marketą Vondrousovą 6:0, 6:2, z Coco Gauff 6:2, 6:4. W finale spotkała się z Jasmine Paolini, która wcześniej pokonała m.in. Jelenę Rybakinę.

Finał również był jednostronny. Najlepsza obecnie tenisistka na świecie wygrała go 6:2, 6:1. Tym samym zwyciężyła w piątym w swojej karierze turnieju wielkoszlemowym. To jej trzeci z rzędu triumf w Paryżu, a w sumie czwarty. Na liście wszech czasów zawodniczek, które triumfowały w imprezach najwyższej rangi, obecnie zajmuje 11. miejsce. Podobnie jak Świątek pięć zwycięstw mają: Maria Szarapowa i Martina Hingis.

Zwycięstwo w Paryżu nie zmieni zbyt wiele w rankingu. Polka utrzymała liczbę punktów sprzed roku i obecnie nad drugą Coco Gauff ma 3707 punktów przewagi. Trzecie miejsce zajmuje Aryna Sabalenka. Jasmine Paulini po bardzo udanym, paryskim turnieju awansowała z piętnastej na siódmą lokatę.

Poza punktami Iga Świątek otrzymała również 2,4 mln euro, a jej finałowa rywalka 1,2 mln dolarów. W sumie pula nagród w Paryżu wyniosła 53,5 mln euro.

Udostępnij

Translate »