Walia Polska

Mecz Walia – Polska. Polscy piłkarze grają o awans i 10 mln premii

Reprezentacja Polski we wtorek stanie do arcyważnego pojedynku w Cardiff przeciwko Walii – finału baraży o Euro 2024. Stawką jest nie tylko kolejna impreza reprezentacyjna, ale również temat, który regularnie wzbudza poruszenie w Polsce: premie dla piłkarzy w przypadku osiągnięcia głównego celu. Jakie kwoty mogą otrzymać Lewy i spółka za awans? Znamy kwotę!

Premia dla piłkarzy za awans na Euro 2024

Temat premii podąża za reprezentantami Polski już trzeci rok. Zaczęło się pod koniec 2022 roku, gdy po mundialu w Katarze wyciekły doniesienia z szatni o rządowej premii dla piłkarzy. Po nieudanych eliminacjach do Euro 2024 nasi piłkarze wciąż mogą liczyć na premię, ale inną, która przysługuje im w ramach rozgrywek UEFA.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdził domysły dziennikarzy na temat premii. W rozmowie z Jakubem Sewerynem z portalu Sport.pl zdradził, że nasi zawodnicy zostaną dodatkowo wynagrodzeni.

– Piłkarze zawsze mają premię za awans na wielki turniej – przyznał Cezary Kulesza.

Związek otrzyma w przypadku awansu na Euro 2024 9,25 mln euro. To absolutna podstawa, która może powiększyć się w ramach zdobywanych punktów na turnieju głównym lub nawet awansu do dalszych etapów. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jaką premię Polacy dostaną do własnej kieszeni?

Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski zdradził w rozmowie z Foal.pl, że 25 procent z kwoty 9,25 mln euro ma trafić bezpośrednio do piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. To dokładnie 2,31 mln euro. W przeliczeniu daje to ok. 10 milionów złotych. Suma zostanie podzielona na grających w eliminacjach reprezentantów, sztab szkoleniowy, w tym lekarzy i masażystów zespołu. Może to być od 100 do 250 tys. złotych od osoby.

Mecz o nasz udział w Euro 2024 rozpocznie się we wtorek (26 stycznia) o godz. 20:45. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz darmowy stream dostępny w internecie na stronie tvpsport.pl.

FOT: PZPN

Udostępnij

Translate »