Nowe muzeum im. Adama Małysza w Wiśle upamiętni narciarzy

Miasto Wisła ogłosiło przetarg na budowę Beskidzkiego Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza. Nowe muzeum zostanie zlokalizowane w parku centralnym kurortu. Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 14 miesięcy na realizację projektu.

Powstanie muzeum im. Adama Małysza

Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, zapowiadał pod koniec maja, że prace budowlane mają ruszyć w najbliższych miesiącach, aby muzeum mogło zostać otwarte w przyszłym roku. Przyspieszenie prac jest także związane z trwającą modernizacją zaplecza amfiteatru, sąsiadującego z planowanym muzeum w parku Kopczyńskiego. Samorząd chce uniknąć dodatkowych wykopów w parku.

Oferty można składać do 27 czerwca, jak poinformował samorząd. Nowe muzeum zastąpi istniejącą obecnie halę parkową, która zostanie rozebrana. Nowy budynek będzie miał taki sam poziomy zarys, ale będzie dwukondygnacyjny. Koszt inwestycji szacowany jest na 24 mln zł, z czego 18 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Burmistrz Bujok poinformował, że miasto zakończyło już wszystkie formalności związane z budową. Projekt i pozwolenie na budowę są gotowe, a także koncepcja wystawy.

Inicjatywa budowy muzeum jest wspólnym projektem marszałka województwa śląskiego, burmistrza Wisły oraz Adama Małysza. W muzeum znajdą się trofea zdobyte przez Adama Małysza, Piotra Żyłę oraz innych olimpijczyków – biegaczy i alpejczyków.

FOT: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Udostępnij

Translate »