Paryż 2024: Lekkoatletki szlifują formę w ciepłych krajach

Polscy lekkoatleci poza granicami naszego kraju szlifują formę na początek sezonu letniego. W RPA trenują m.in. biegaczki: Natalia Kaczmarek i Pia Skrzyszowska. Ewa Swoboda oraz inni sprinterzy wkrótce wylecą do USA, z kolei Adrianna Sułek ćwiczy na Wyspach Kanaryjskich.

Kaczmarek, Ździebło i Skrzyszowska w RPA

Trenująca w RPA wicemistrzyni świata w biegu na 400 m Natalia Kaczmarek już 20 kwietnia zamierza wystartować w chińskim Xiamen w pierwszym w tym roku mityngu Diamentowej Ligi.

– Z uśmiechem na ustach i pełna optymizmu przed zbliżającym się sezonem kończę zgrupowanie w RPA. Pierwszy sprawdzian formy już za dwa tygodnie. Czy nie możecie doczekać się tak samo jak ja? – napisała biegaczka na Instagramie.

W poprzednim sezonie Kaczmarek zdominowała generalną klasyfikację Diamentowej Ligi, odnosząc zwycięstwa w wydarzeniach takich jak zawody we Florencji, Chorzowie i Monako. Jej sukcesy były świetną podstawą do zdobycia srebrnego medalu na mistrzostwach świata w Budapeszcie pod koniec sierpnia, gdzie poprawiła również swoje osobiste osiągnięcie do 49,48. Istnieje realna szansa, że już w tym roku pobić rekord Polski należący obecnie do Ireny Szewińskiej – 49,28.

W wieku 26 lat Kaczmarek zdecydowała się nie startować w zawodach halowych i zrezygnowała z udziału w mistrzostwach świata w Glasgow. Jednak podczas zgrupowania w RPA w styczniu, uzyskała najlepszy wynik w swojej karierze na dystansie 100 m (11,54) oraz ustanowiła nieoficjalny rekord Polski na 300 m – 35,52. To obiecujący prognostyk przed nadchodzącym sezonem letnim.

W trakcie przygotowań do sezonu letniego w Republice Południowej Afryki trenowała także płotkarka Pia Skrzyszowska, która spędziła kilka tygodni w Potchefstroom. Wicemistrzyni świata w chodzie na 20 km Katarzyna Zdziebło też trenowała w tym kraju. „Sobotnie popołudnie w drapieżnym towarzystwie” – podpisała zdjęcia z ZOO, na których pozuje z młodymi lwami.

Sułek na wyspach, Swoboda leci do USA

Wracająca po przerwie macierzyńskiej wieloboistka Adrianna Sułek ćwiczy natomiast na Wyspach Kanaryjskich.

– Dzięki wsparciu rodziny i najbliższych niespełna osiem tygodni po porodzie mam możliwość w pełnym słońcu robić to, co kocham, czyli wylewać siódme poty na bieżni, gubić ciążowe kilogramy w ekspresowym tempie i wierzyć, że w sierpniu sprawię sobie spóźniony urodzinowy prezent – napisała wicemistrzyni Europy w siedmioboju i pięcioboju.

Ewa Swoboda i inni sprinterzy wkrótce polecą do USA na zgrupowanie do Miami na Florydzie przed World Athletics Relays. Mistrzostwa świata sztafet odbędą się 4-5 maja na Bahamach.

Kadra Polski na czempionat w Nassau będzie liczyć około 30 zawodników. Polski Związek Lekkiej Atletyki zamierza wystawić mocny skład, ponieważ stawka jest ogromna – awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

FOT: Facebook

Udostępnij

Translate »