Polscy tenisiści zagrają o medale i spore pieniądze

W najbliższych dniach w Kozerkach rozegrane zostaną mistrzostwa Polski seniorów w tenisie. Zawodniczki i zawodnicy zagrają nie tylko o medale, ale również o spore, jak na polskie warunki, nagrody finansowe.

W tym roku rywalizacja o mistrzowskie tytuły toczyć się będzie na twardych kortach Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki. Pula nagród w imprezie wyniesie blisko 200 tysięcy złotych, a złota medalistka w singlu zdobędzie „dziką kartę” do turnieju WTA 125 – Polish Open (21-27 lipca) organizowanego przez Polski Związek Tenisowy.

Listę zgłoszeń turnieju kobiet otwierają nazwiska czołowych zawodniczek LOTTO PZT Team. Z numerem jeden w drabince wystąpi Martyna Kubka (WKT Mera Warszawa), z numerem drugim Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań), a z trzecim broniąca tytułu Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom), która złoto wywalczyła przed rokiem na kortach ziemnych w Bytomiu.

Zawodniczki posiadające już spore osiągnięcia w zawodowym Tourze będą musiały odpierać ataki młodszych rywalek, które niedawno zakończyły starty w kategoriach juniorskich: Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa), Olivia Lincer (Redeco Wrocław), Oliwia Bergler (KS Górnik Bytom) czy Zuzanna Pawlikowska (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom), która w sobotę zdobyła dwa złote medale (w singlu i mikście) w Młodzieżowych MP na kortach AZS Poznań.

Finał singla kobiet zaplanowany jest na sobotę (20 lipca), ponieważ już w niedzielę na kortach Legii Warszawa rozgrywane będą eliminacje do turnieju WTA 125 Polish Open (z pulą nagród 115 tys. dol.). Mistrzyni Polski otrzyma dziką kartę do głównej drabinki i dołączy do Mai Chwalińskiej (LOTTO PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Martyny Kubki, które już wcześniej otrzymały takie przepustki od Polskiego Związku Tenisowego.

Natomiast na czele listy zgłoszeń mężczyzn do LOTTO 98. NMP, znaleźć można czterech zawodników LOTTO PZT Team. Najwyżej rozstawiony zostanie Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa), który zdobył tytuł mistrza Polski przed dwoma laty w Bytomiu. Z numerem drugim wystąpi Szymon Kielan, z trzecim ubiegłoroczny wicemistrz kraju Martyn Pawelski (obaj KS Górnik Bytom), a z czwartym Kacper Żuk (CKT Grodzisk Mazowiecki).

O medale LOTTO 98. NMP powalczą też przedstawiciele młodego pokolenia, którzy w ostatnich tygodniach startowali w zawodowym turniejach rangi ITF World Tenis Tour zaliczanych do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. Na korcie zobaczymy m.in. Alana Bojarskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała), Piotra Siekanowicza (Come-On Tennis Club Wrocław), Kacpra Szymkowiaka (UKS Sport Klub), Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego (fairPlayce Poznań) czy Adama Bajurko (KT Warszawianka).

Rywalizacja w głównych drabinkach gry pojedynczej kobiet i mężczyzn rozpocznie się w niedzielę 14 lipca. Wcześniej, od soboty, rozgrywane będą eliminacje. Natomiast pierwsze mecze w grze podwójnej zostaną rozegrane we wtorek. Finał gry pojedynczej mężczyzn zaplanowany jest na niedzielę 21 lipca. Transmisje z dwóch ostatnich dni mistrzostw będzie można obejrzeć na antenach Polsat Sport.

Pula nagród w tym roku wyniesie 190 tysięcy złotych. Mistrzyni i mistrz w grze pojedynczej otrzymają czek na sumę 28 tys. zł, a ich finałowi rywale na połowę tej kwoty. Awans do półfinału oznacza premię w wysokości sześciu tysięcy, a do ćwierćfinału – 2500 zł. Złoci medaliści i medalistki gry podwójnej rozdzielą między siebie 12 tys. zł, a wicemistrzowskie pary sześć tysięcy.

Partnerem Tytularnym NMP jest LOTTO, a Partnerem Głównym Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami NMP są: Supra Brokers, Plus Plus, CAR NET, Drogbruk, Woda Jantar, Recman, Festina, Fale Loki Koki i Ziaja Polska. Patronem medialnym jest „TENIS MAGAZYN”.

Warto dodać, że równolegle z LOTTO 98. NMP rozgrywane będą na kortach ziemnych w Kozerkach Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. W dniach 13-15 lipca zaplanowana jest rywalizacja drużyn, natomiast o medale i tytuły indywidualne walka toczyć się będzie w dniach 16-20 lipca.

Udostępnij

Translate »