Poszukiwani wolontariusze na Memoriał Kamili Skolimowskiej

25 sierpnia na Stadionie Śląskim będzie miał miejsce jedyny polski mityng Diamentowej Ligi – 15. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. Każdy może pomóc współtworzyć to wydarzenie. Organizatorzy imprezy rozpoczęli poszukiwania wolontariuszy.

To będzie wyjątkowy mityng, bo organizowany tuż po igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wielu mistrzów, którzy będą błyszczeć we Francji, wystąpi w „Kotle Czarownic”. Od wolontariuszy w dużej mierze zależy, jak zapamiętają tę imprezę. I czy wspólne wspominanie Kamili Skolimowskiej przebiegnie we wspaniałej atmosferze. Do tej pory właśnie tak było.

Memoriał Skolimowskiej rozegrany zostanie już po raz 15., a po raz trzeci w randze Diamentowej Ligi – prestiżowego cyklu zrzeszającego najważniejsze lekkoatletyczne mityngi świata. To gwarancja, że na Śląsku będziemy podziwiać absolutną światową czołówkę lekkoatletyki. Swój udział w „Kamie” zapowiedzieli już m.in. fenomenalny tyczkarz Armand Duplantis czy halowa rekordzistka świata w biegu na 400 metrów Femke Bol. Nie zabraknie oczywiście polskich gwiazd, z rekordzistką kraju w biegu na 400 m Natalią Kaczmarek i wicemistrzynią Europy w biegu na 100 m Ewą Swobodą na czele.

Ubiegłoroczny memoriał został uznany za Sportowe Wydarzenie Roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Ale organizatorzy nie spoczywają na laurach i w tym roku chcą przeprowadzić jeszcze lepsze zawody. To niemożliwe bez wsparcia wolontariuszy. Chętni, którzy chcą z bliska zobaczyć lekkoatletyczne gwiazdy, uczestniczyć w wielkiej imprezie i przeżyć sportowe emocje, mogą zapisywać się do Diamentowej Drużyny poprzez specjalny formularz aplikacyjny. Wolontariat na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej to znakomita okazja do zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia, poznania środowiska organizatorów wielkich wydarzeń, a także odbycia praktyk studenckich i wzbogacenia swojego CV.

KOGO SZUKAJĄ?

– Osób powyżej 16. roku życia.

– Osób dyspozycyjnych, gotowych do działania, chcących poszerzyć kompetencje.

– Osób zaangażowanych i odpowiedzialnych.

– Doświadczenie nie jest wymagane! Każdy znajdzie coś dla siebie.

– Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

– Pozytywne nastawienie niezbędne!

Chętni mogą odwiedzać stronę internetową memoriału, na której znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące współpracy z wolontariuszami, zakres i obszary działań wolontariuszy, a także formularz zgłoszeniowy.

Udostępnij

Translate »