Puma sponsorem ORLEN Copernicus Cup

Firma Puma została sponsorem głównym największego w Polsce, halowego mitingu ORLEN Copernicus Cup. W zaliczanych do prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold zawodach, które rozegrane zostaną już w najbliższy wtorek w Toruniu, udział wezmą światowe gwiazdy. 

Podczas ORLEN Copernicus Cup, rozegranych zostanie w sumie dwanaście konkurencji: biegi kobiece na 60, 400, 800 i 1500 metrów oraz 60 metrów przez płotki. Konkurencji męskich będzie siedem: bieg na 60, 800, 1500 i 3000 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki oraz skok o tyczce i trójskok. W trakcie wydarzenia promowany będzie najnowszy model butów biegowych PUMA Velocity NITRO 3, w którym występują ambasadorzy marki m.in.: Ewa Swoboda czy Piotr Lisek.

  

Miting w Toruniu po raz kolejny znalazł się wśród siedmiu najwyżej klasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold, co nadaje wydarzeniu wyjątkowy prestiż. Co za tym idzie, wystartują w nim światowe gwiazdy. Jeśli chodzi o Polaków, będą to m.in.: Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, czy Piotr Lisek. 

– Atmosfera, jaka panuje w Arenie Toruń podczas ORLEN Copernicus Cup jest niepodrabialna. Chyba nigdzie na świecie nie ma drugiego takiego mityngu halowego jak ten toruński. Kibice świetnie współpracują z nami zawodnikami, a bieżnia niesie po rekordowe wyniki – przyznaje Pia Skrzyszowska, mistrzyni Europy w biegu na 100 m przez płotki. 

– Obok znakomitości z Polski na lekkoatletycznej scenie pojawią się takie gwiazdy jak wicemistrzyni świata z Budapesztu na 1500 metrów Diribe Welteji czy medalistki halowych mistrzostw globu na 800 metrów Halimah Nakaayi oraz Freweyni Hailu. W sprincie zobaczymy m.in. medalistów mistrzostw Europy z hali Henrika Larssona i Jana Volko. Jeśli chodzi o konkurencje techniczne będą świetni tyczkarze z Grekiem Karalisem na czele czy piątka trójskoczków mających rekordy życiowe na poziomie ponad 17,40 – zapowiada dyrektor mityngu i prezes lokalnych struktur lekkoatletycznych Krzysztof Wolsztyński. 

– Na ORLEN Copernicus Cup, zawsze można spotkać wielkie gwiazdy. To super, że w Polsce odbywa się taki mityng halowy, na którym po prostu są najlepsi z najlepszych. Ekscytujące doświadczenie! Dla nas zawodników to takie małe mistrzostwa świata, a dla kibiców szansa na dotknięcie wielkiej lekkoatletyki – przyznaje Lisek. 

Tegoroczny ORLEN Copernicus Cup będzie czwartym z siedmiu przystanków cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Po zawodach w Astanie, Ostrawie i Bostonie to właśnie na Toruniu oraz Kujawach i Pomorzu będzie skupiona uwaga lekkoatletycznego świata. 

Warto też dodać, że najlepsi w swoich konkurencjach w całym World Athletics Indoor Tour Gold otrzymają dziesięć tysięcy dolarów nagrody oraz tzw. dziką kartę pozwalającą na udział w halowych mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną w dniach 1-3 marca w szkockim Glasgow. Do klasyfikacji końcowej brane są pod uwagę trzy najlepsze wyniki uzyskane na mityngach złotej rangi. 

Poza Pumą sponsorami wydarzenia są również: Miasto Toruń – sponsor strategiczny, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego – partner wydarzenia, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego – partner wspierający.  Ostatnie bilety na ORLEN Copernicus Cup są dostępne w systemach sprzedażowych ebilet.pl. Początek mityngu 6 lutego o godz. 17:15.

AS

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij

Translate »