Świątek, Hurkacz, Fręch i Linette zagrają w Indian Wells o milion dolarów

Już dziś rusza turniej tenisowy BNP Paribas Indian Wells, który wraz z zawodami w Miami tworzy tzw. Sunshine Double. Do rywalizacji przystąpi czwórka naszych reprezentantów. Poza Igą Świątek będą to: Hubert Hurkacz, Magdalena Fręch i Magda Linette. Pula nagród w tym roku to aż 19 milinów dolarów!

Turnieje w Stanach z pewnością dobrze kojarzą się polskim kibicom. W 2022 roku Sunshine Double padło łupem Igi Świątek. W tym z pewnością jest jedną z faworytek. Przypomnijmy, że Świątek od początku stycznia wygrywała 14 razy, przegrała zaledwie dwa mecze. W pierwszej rundzie Polka będzie miała wolny los, w drugiej zmierzy się z wygraną pary Danielle Collins, Erika Andriejewa. Mecz rozegrany zostanie 8 marca.

Warto dodać, że w turnieju zobaczymy również wybitne tenisistki, które od organizatorów otrzymały dzikie karty. Zagrają: Venus Williams, Caroline Wozniacki, która chce wrócić do światowej czołówki po urlopie macierzyńskim, Emma Raducanu oraz Paula Badosa.

W pierwszej rundzie wolny los ma również Hubert Hurkacz. Na korcie zobaczymy go dopiero w drugiej, kiedy to stanie naprzeciwko Geala Monfilsa lub Maxa Prucella. Fręch w pierwszej rundzie zagra z Lucią Bronzetti, a Magda Linette z którąś z kwalifikantek. Turniej rozpocznie się już dziś, a finały zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn zaplanowano na 17 marca.

Stawką są nie tylko cenne punktu do rankingu, ale również ogromne pieniądze. W tym roku pula nagród w turnieju w Miami wynosi 19 milionów dolarów. Zwycięzcy otrzymają premie w wysokości 1,1 mln dolarów. Finaliści dostaną 585 tys., półfinaliści 325 tys., a ćwierćfinaliści 185 tys. dolarów.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij

Translate »