Świątek z pucharem i milionem dolarów

Iga Świątek jak burza przeszła przez turniej Indian Wells. W finale najlepsza obecnie tenisistka na świecie rozgromiła Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:0. Dzięki zwycięstwu powiększyła swoją przewagę w rankingu WTA nad Aryna Sabalenką i wzbogaciła się o 1,1 mln dolarów.

Iga Świątek bardzo dobrze radziła sobie w tegorocznej edycji Indian Wells. Od samego początku pierwsza rakieta świata po kolei rozprawia się z kolejnymi rywalkami, choć nie miała łatwej drabinki. W drugiej rundzie Polka pokonała Danielle Collins 2:0. Kolejne starcia z Lindą Noskovą i Julią Putincewą kończyły się takimi samymi wynikami.

W ćwierćfinale raszynianka zmierzyła się z byłą pierwszą rakietą świata – Caroline Wozniacki. Nasza rodaczka wygrała pierwszego seta 6:4. W drugim prowadziła 1:0, ale go nie dokończyła, gdyż jej rywalka musiała skreczować z powodu kontuzji stopy. W meczu o finał spotkała się z Martą Kostiuk, której również nie dała żadnych szans. Pierwsza rakieta świata rozbiła rywalkę 6:2, 6:1 i zameldowała się w finale.

W finale Indian Wells 2024 Iga Świątek zagrała z niespodzianką tych zmagań – Marią Sakkari. Po drodze do tego decydującego spotkania Greczynka wyeliminowała Dianę Shnaider, Caroline Gracie, Diane Parry, Emmę Navarro. W półfinale tenisistka dość niespodziewanie pokonała wyżej notowaną Coco Gauff, która była faworytką tego spotkania. Mecz tylko w pierwszych gemach był wyrównany. Pierwszego seta Polka wygrała 6:4. W drugim nie dała żadnych szans rywalce i ani jednego gema.

Dzięki zwycięstwu Iga Świątek wzbogaciła się o 1,1 mln dolarów. Powiększyła również swoją przewagę w rankingu nad drugą Aryną Sabalenką.