Świątek zagra o Porsche, prawie 124 tys. euro i 500 punktów

Iga Świątek już dziś zagra pierwszy mecz w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Zwyciężczyni otrzyma 500 punktów do rankingu WTA, 123 480 euro oraz Porsche.

Najlepsza polska tenisistka turniej Porsche Tennis Grand Prix wygrywała dwa razy z rzędu. W 2022 roku ze Stuttgartu wyjechała Porsche Taycan GTS Sport Turismo, dostała również od organizatorów kultowe Porsche 911. Przed rokiem główną nagrodą był model Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo. Iga Świątek auto podarowała tacie.

Przed rokiem Polka podpisała umowę o współpracy z Porsche i oficjalnie została ambasadorką marki. W związku z tym jeszcze przed startem tegorocznej edycji zawodów odwiedziła muzeum Porsche, w którym całkiem dobrze się bawiła. Czas jednak przystąpić do pracy.

Iga Świątek jako pierwsza rakieta światowego rankingu w pierwszej rundzie turnieju miała wolny los. W drugiej zmierzy się z Elisą Mertens (30. miejsce w światowym rankingu). Do tej pory panie nie miały okazji ze sobą zagrać. Mecz Świątek – Mertens rozpocznie się przed godziną 17. Jeśli najlepsza tenisistka na świecie wygra z Niemką, jej następną rywalką może być: Linda Noskova, Angelique Kerber lub Emma Raducanu.

Jeśli Świątek w tym roku będzie chciała wygrać w Stuttgarcie po raz trzeci, będzie musiała zwyciężyć w czterech meczach rozgrywanych w kolejnych dniach, bez żadnego dnia przerwy. Turniej w Niemczech w tym roku jest świetnie obsadzony. Z pierwszej dziesiątki rankingu WTA nie przyjechały zaledwie dwie zawodniczki: Amerykanka Jessika Pegula (5. WTA) i Greczynka Marii Sakkari (6. WTA). Świątek będzie musiała zmierzyć się również z ogromną presją ze strony kibiców. Okazało się, że trening polskiej tenisistki cieszył się dużo większym zainteresowaniem, niż niektóre mecze pierwszej rundy zawodów.

O co walczą tenisistki w Stuttgarcie? Poza wspomnianym autem marki Porsche zwyciężczyni dostanie 123 480 euro i 500 punktów do rankingu. Finalistka otrzyma 76 225 euro i 325 pkt, półfinalistki 44 526 euro i 195 pkt, ćwierćfinalistki 23 435 euro i 108 pkt.

Fot. Archiwum Tenis Porsche

Udostępnij

Translate »