Światowe gwiazdy na mitingu w Łodzi

W sobotę 27 stycznia w Łodzi rozegrany zostanie pierwsza z ważnych imprez halowych w Polsce, w lekkiej atletyce – Orlen Cup Łódź. – Tradycyjnie w Atlas Arenie kibice będą mieli możliwość zobaczyć na żywo elitę światowej lekkoatletyki – mówi dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara.

Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor ORLEN Cup 2024 Sebastian Chmara podkreśla, że w Łodzi rozpocznie się nie tylko sezon halowy, ale przede wszystkim rok lekkoatletyczny rok olimpijski. – Głęboko wierzę, że kibice, którzy przyjdą do łódzkiej Atlas Areny, nie tylko zobaczą wielkie lekkoatletyczne widowisko, ale również dodadzą wiary przed tym bardzo ważnym sezonem naszym zawodnikom – mówi Chmara.

  

– Zawsze przed mityngiem niejako zobowiązuję się przed sympatykami lekkoatletyki, że przyjście do Atlas Areny na ORLEN Cup, będzie dla nich szansą na spotkanie sław światowego sportu. Zobaczenie z bliska idoli, możliwość obcowania ze sportem na najwyższym światowym poziomie. Nie inaczej jest w tym sezonie. Dla kibiców staramy się o jak najlepszą obsadę zawodów. Za tydzień do Łodzi ponownie przyjadą wielkie postacie – dodaje Chmara. 

W Łodzi na pewno zamelduje się skoczek o tyczce Piotr Lisek, który powalczy m.in. z dwukrotnym mistrzem świata i medalistą olimpijskim Samem Kendricksem, wicemistrzem Europy z hali Grekiem Emanuilem Karalisem oraz brązowym medalistą mistrzostw Europy Norwegiem Pålem Haugenem Lillefosse. W Atlas Arenie pojawi się także nasza najlepsza sprinterka Ewa Swoboda. 

– Każdego roku z wielką radością przyjeżdżam do Łodzi, bo nie ukrywam, że uwielbiam tutaj biegać i zawsze atmosfera w Atlas Arenie mnie niesie do przodu. Dwa lata temu było fantastycznie, bo pobiłam rekord Polski, a rok temu nieznacznie gorzej, ale też dobrze – mówi Swoboda.

  

Kibice w Łodzi zobaczą minimum dziesięciu medalistów i finalistów największych światowych imprez. Bardzo mocno obsadzony będzie m.in. konkurs pchnięcia kulą, bo z polskimi gwiazdami Konradem Bukowieckim i Michałem Haratykiem powalczą m.in. wicemistrz świata Włoch Leonard Fabbri i mistrz Europy Chorwat Filip Mihaljević. 

Z kolei Ewa Swoboda rywalizować będzie m.in. z Włoszką Zaynab Dosso. Na płotkach kibicom pokaże się inna polska królowa bieżni Pia Skrzyszowska. W Atlas Arenie zobaczyć będzie można również jamajską gwiazdę biegów przez płotki Megan Tapper.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, w trakcie ORLEN Cup 2024, mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Bilety na miting pełen lekkoatletycznych gwiazd można kupić na stronie www.bilety.atlasarena.pl.

  

Zawody w Łodzi będą pierwszym ważnym wydarzeniem w naszym kraju lekkoatletycznego sezonu halowego. Ten w tym roku potrwa bardzo krótko, bo niewiele ponad miesiąc. 27 stycznia wystartują w ORLEN Cup, na 6 lutego w Toruniu zaplanowany jest ORLEN Copernicus Cup, a jedenaście dni później, również w hali w Toruniu, zorganizowane zostaną mistrzostwa Polski. Sezon halowy zwieńczą mistrzostwa świata w szkockim Glasgow w dniach 1-3 marca. 

AS

Fot. PZLA

Udostępnij

Translate »