Wielkie gwiazdy na Memoriale Szewińskiej

Natalia Kaczmarek, najszybsza polska biegaczka na dystansie 400 metrów, będzie jedną z gwiazd 6. Memoriału Ireny Szewińskiej, który w czerwcu odbędzie się w Bydgoszczy.

– Chcemy, by tradycyjnie memoriał stał na bardzo wysokim poziomie i na pewno zobaczymy na naszym stadionie wiele znakomitych postaci światowej lekkiej atletyki – mówi dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński. Warto dodać, że kolejny raz bydgoski mityng ma kategorię World Athletics Continental Tour Gold!

Impreza na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka wystartuje 20 czerwca. Pierwotnie mityng planowany był na 21, ale po losowaniu turnieju finałowego piłkarskiego Euro, gdy okazało się, że tego dnia swój mecz rozgrywać będą Polacy, postanowiono przyspieszyć Memoriał Ireny Szewińskiej o jeden dzień.

W Bydgoszczy kibice tradycyjnie zobaczą zawodników startujących w dwunastu konkurencjach – kobiety będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz 100 i 400 przez płotki, natomiast w rywalizacji mężczyzn zaplanowano biegi na 800 i 1500 metrów, oraz na 110 i 400 metrów przez płotki, a także skok o tyczce, pchnięcie kulą i rzut młotem.

Bez wątpienia jedną z największych – o ile nie największą – gwiazd Memoriału Ireny Szewińskiej będzie Natalia Kaczmarek, najszybsza Polka na dystansie 400 metrów. Kaczmarek w minionym sezonie została wicemistrzynią świata, a ten rok rozpoczęła od pobicia nieoficjalnego rekordu Polski na 300 metrów, który od 1975 roku należał do Ireny Szewińskiej. Polka w zeszłym roku wygrała klasyfikację generalną Diamentowej Ligi, a w tym roku starty w tym prestiżowym cyklu rozpoczęła od drugiego miejsca uzyskanego z czasem 50,29 w chińskim Xiamen. Dla niej to najlepsze otwarcie sezonu w życiu.

– Bardzo się cieszę, że będę miała okazję wystartować w tegorocznym Memoriale Ireny Szewińskiej. Impreza w Bydgoszczy na pewno będzie bardzo ważnym startem w kontekście przygotowań do głównej imprezy w tym sezonie, czyli igrzysk olimpijskich w Paryżu. To będzie przecież jeden z ostatnich startów przed igrzyskami – mówi Kaczmarek.

Już teraz wiadomo, że w Bydgoszczy pojawi się też całe grono znakomitych polskich zawodników, choćby skoczek o tyczce Piotr Lisek, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Wydarzeniem będzie powrót do startów po krótkim urlopie macierzyńskim Adrianny Sułek-Schubert. Czołowa wieloboistka świata w Memoriale Ireny Szewińskiej wystartuje w biegu na 100 metrów przez płotki.

Warto dodać, że organizację Memoriału Ireny Szewińskiej wspierają miasto Bydgoszcz, Samorząd Województwa kujawsko-pomorskiego oraz Towarzystwo Ubezpieczeń InterRisk. Bilety na ten niezwykle interesująco zapowiadający się mityng można kupować na platformie ebilet.pl.

Fot. Archiwum organizatorów

Udostępnij

Translate »