Życiowy sukces Fręch. Zarobiła na nim 142 000 euro

Magdalena Fręch zdobyła pierwszy w karierze tytuł w WTA Tour, wygrywając turniej WTA 500 w Guadalajarze. Polka zarobiła 142 000 euro.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Polka pokonała 7:6 (7-5), 6:4 Australijkę Olivię Gadecki, która do głównej drabinki przebiła się z eliminacji. Finał trwał godzinę i 56 minut, a tenisistka LOTTO PZT Team wykorzystała pierwszą piłkę meczową przy serwisie rywalki.

Za udział w finale polska zawodniczka miała już zapewnioną premię w wysokości 87 555 euro. Za zwycięstwo zgarnęła jednak dużo więcej, bo 142 000 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 608 000. Poza nagrodą finansową Fręch awansowała również w rankingu WTA. Obecnie zajmuje 32. pozycją.

Fręch rozgrywa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. W połowie lipca tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, po raz pierwszy w wystąpiła w finale imprezy rangi WTA 250. Udało jej się to na kortach ziemnych w Pradze, a w meczu o tytuł musiała uznać wyższość Magdy Linette (LOTTO PZT Team/AZS Poznań).

Polka w tym roku rozwija również skrzydła jeśli chodzi o współprace reklamowe. Podpisała umowy m.in.: z właścicielami marki TERMOton, czyli Zakładami Ceramiki Budowlanej. Jej sponsorem została także Zondacrypto.