Explain the NBA: Kolejne drużyny na wakacjach

Celtics zostali pierwszą drużyną, która awansowała do finału konferencji, eliminując Cleveland Cavaliers w serii 4:1. Po raz ostatni w tym sezonie zajmiemy się więc drużyną z Ohio, a także czterema innymi, które odpadły w pierwszej rundzie w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Przede wszystkim zastanawiamy się, czy Cavs są w stanie funkcjonować dalej z Dariusem Garlandem i Donovanem Mitchellem, czy któregoś z nich powinni oddać (i którego?). W przypadku Orlando mówimy o konieczności wzmocnienia obwodu, zwłaszcza w formie typowego strzelca, a w Filadelfii o dołączenia trzeciego ogniwa ataku, które zdjęłoby trochę obowiązków z Joela Embiida. W przypadku Bucks i Clippers dyskutujemy, czy dadzą sobie jeszcze jedną szansę i spróbują powalczyć o mistrzostwo w niezmienionych trzonach swoich składów.

W subiektywnym przeglądzie dwutygodnia omawiamy aktualną, zmieniającą się dość szybko sytuację w trwających półfinałach konferencji, a także dwie zmiany na stanowiskach trenerskich – mowa o Mike’u Budenholzerze w Suns i Charlesie Lee w Hornets.

Na koniec sprawdzamy, jak poszły nam przedsezonowe typowania, jeśli chodzi o nagrody dla MVP, trenera, rezerwowego, obrońcy, debiutanta i za największy postęp (spoiler: Mirosław typował lepiej).

FOT. Flickr

Udostępnij

Translate »