Explain the NBA: Szczęśliwej drogi już czas

Cztery playoffowe drużyny są już na wakacjach. Heat, Lakers, Suns i Pelicans mogą już myśleć o tym, co zrobić w lecie, aby wzmocnić się przed następnym sezonem. Zastanawiamy się i my, bo to ostatnia okazja w tym sezonie, żeby porozmawiać właśnie o Miami, Los Angeles, Phoenix i Nowym Orleanie.

Miami musi zdecydować, czy może jeszcze opierać drużynę na Jimmym Butlerze, Lakers potrzebują zastanowić się, w jakim kierunku chcą pójść, Suns – po blamażu przeciwko Timberwolves – czy trzymanie Big 3 wciąż ma sens. Pelicans z kolei muszą zrobić burzę mózgów, jak rozwiązać sytuację ze znowu kontuzjowanym Zionem Williamsonem.

Króciutko omawiamy też aktualną (w momencie nagrywania odcinka) sytuację w parach Knicks-Sixers, Bucks-Pacers, Cavs-Magic i Mavs-Clippers. Nie możemy sobie też odmówić przyjemności zapowiedzi znanej już jednej serii półfinałów; czeka nas starcie Denver z Minnesotą, a my punktujemy elementy, które powinny mieć największe znaczenie w trakcie tej serii.

Na koniec wracamy do plagi kontuzji, które znacząco wpłynęły na to, w jakich składach grają niektóre drużyny. Analizujemy, czy zasady regulujące load management wprowadzone przez NBA w tym sezonie działają i dyskutujemy, co można zrobić, żeby minimalizować ryzyko takiej sytuacji.

FOT. flickr

Udostępnij

Translate »