Mistrzynie wracają do szkół po wakacjach

To będzie trzecia tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”. We wtorek w Markach pod Warszawą w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego tylko dla dziewcząt udział wezmą wybitne mistrzynie sportu ze złotą medalistką igrzysk olimpijskich, pływaczką Otylią Jędrzejczak na czele.

„Mistrzynie w Szkołach” to wyjątkowe zajęcia dla uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, ponieważ właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

– W trakcie kilku lat realizacji naszego projektu widzę, jak zmienia się podejście tych dziewczyn do lekcji wf. Pokazujemy im, że ćwiczenia i aktywność fizyczna to coś, co ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne i urodę, ale również na zdrowie psychiczne – mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni akcji.

W trakcie wtorkowego spotkania w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym z uczennicami spotkają się, oprócz najwybitniejszej polskiej pływaczki, także medalistka olimpijska z Tokio w kajakarstwie Justyna Iskrzycka, medalistka mistrzostw świata w rzucie młotem, a dziś trenerka mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego Joanna Fiodorow oraz Aleksandra Król, polska snowboardzistka, także medalistka mistrzostw świata.

– Lekcja, którą serwujemy naszym uczestniczkom to fantastyczna zabawa przy muzyce, prowadzona przez renomowaną trenerkę personalną. Razem z dziewczynami ćwiczą oczywiście wszystkie mistrzynie, a później jest czas na długą rozmowę, podczas której poruszamy naprawdę wiele ważnych tematów i odpowiadamy na każde, czasem dość osobiste pytania. Te rozmowy zawsze są bardzo inspirujące. Naszym hasłem jest „Jestem sobą, Jestem Bella”. Chcemy podkreślić, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania – dodaje Jędrzejczak.

To już trzecia tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Przed wakacjami wybitne polskie sportsmenki ćwiczyły z uczennicami w Zgierzu koło Łodzi i w Żninie w Kujawsko-Pomorskiem. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez markę Bella, miasto Marki, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Mareckie Wodociągi i HMS.

„Mistrzynie w Szkołach” odwiedzą Marki we wtorek, 18 września. Początek zajęć zaplanowano na godz. 10.30.

FOT. Materiały prasowe

Udostępnij

Translate »