Trening medyczny – legalny doping w biznesie

Przedsiębiorcy, właściciele, prezesi, biznesmeni, osoby prowadzące działalność gospodarczą – sól tej ziemi… Ziemi Babilonu, w której kapitalizm wyniósł pieniądz do rangi Boga, a przykazaniami stały się zasady wolnorynkowej gospodarki. Kim są przedsiębiorcy i kim powinni być, aby sprostać wyzwaniom i móc efektywnie uprawiać najtrudniejszy obecnie zawód świata, jakim jest bycie właścicielem własnej firmy?

Decydując się na prowadzenie własnej firmy, każdy przedsiębiorca w pierwszych latach jej działalności pełni w niej dosłownie wszystkie funkcje, począwszy od sprzątania, księgowości, bycia dostawcą, przedstawicielem handlowym, realizatorem usług, specjalistą ds. marketingu i social mediów, a skończywszy na roli prezesa i pracodawcy. Doba w tym zawodzie to 24h, z czego 18 do 20 godzin spędzamy w pracy, a 4 do 6 nad rozmyślaniem o niej podczas marnej jakości snu. 

Koszt osiągnięcia chwały i sukcesu na polu biznesu okupiony jest jak zawsze zdrowiem i wymaga bycia praktycznie niezniszczalnym atletą w ciągłej oraz wysokiej formie psychofizycznej. 

Przedsiębiorca, jak każdy sportowiec, potrzebuje legalnego dopingu, który wspomoże jego ciężką pracę i obniży duże koszta eksploatacji organizmu. Tym suplementem, odżywką, wspomagaczem jest najlepszy narkotyk na świecie – trening fizyczny, który można realizować w różnych formach. Obecnie jedną z bardziej popularnych i efektywnych form treningu jest trening medyczny. 

Trening medyczny to specjalistyczna forma leczenia ruchem. Realizowany jest on poprzez połączenie terapii manualnej i metod fizjoterapeutycznych z odpowiednio zaprogramowanymi ćwiczeniami, w celu ugruntowania pozytywnych wyników terapeutycznych. Jest przeznaczony dla wszystkich, począwszy od sportowców wyczynowych, przez ludzi uprawiających sport rekreacyjnie, skończywszy na osobach, które wymagają treningu dostosowanego do ich jednostek chorobowych i dysfunkcji. Odpowiednio zaprogramowany proces leczenia ruchem, który jest realizowany w sposób regularny, daje możliwość uzyskania bardzo dobrych efektów leczniczych, a nawet niekiedy pełnego wyleczenia. 

Koszty bycia przedsiębiorcą przeważnie ujawniają się w urazach i bólach kręgosłupa, otyłością spowodowaną brakiem ruchu i spędzaniem większości czasu przy biurku z komputerem, nadciśnieniem tętniczym oraz stresem doprowadzającym do stanów depresyjnych. Regulacja układów organizmu człowieka (krwionośno-oddechowy, hormonalny, nerwowy, kostno-stawowy, mięśniowy) może być realizowana poprzez dopasowany program aktywności fizycznej i fizjoterapii do stanu zdrowia i potrzeb zawodowego sportowca – biznesmena. Trening medyczny korzysta z różnych rodzajów i form treningu, dzięki czemu nie jest tylko treningiem dla ludzi chorych, ale jest i powinien być przede wszystkim treningiem dla osób, które chcą utrzymać sprawność i wysoki poziom zdrowia, tak bardzo potrzebnych do pracy we własnej firmie i nie tylko.

Trening medyczny zawiera wszystkie komponenty potrzebne do poprawy sprawności fizycznej. Praca w obrębie siłowych zdolność motorycznych i gibkości jest prewencją urazów kręgosłupa, stawów oraz jedyną opcją wyhamowania zmian zwyrodnieniowych, osteoporozy i osteopenii. Pobudzenie układu krążenia przekłada się na sprawność procesów myślowych, tak bardzo potrzebnych przy podejmowaniu kluczowych decyzji. 

Silny przedsiębiorca to człowiek sprawny fizycznie i intelektualnie, realizujący swoje cele bez towarzyszących bólów ciała, depresyjnych wahań nastroju i balansowania na granicy choroby. Wygospodarowanie 3-4h godzin na trening w skali tygodnia może zaoszczędzić globalnie spędzony czas w pracy poprzez zwiększenie jej efektywności. Celem jest „tak robić, żeby się nie narobić, a zarobić”. Przytaczając to znane powiedzenie w pozytywnym znaczeniu jego słów, chcemy uzyskać większą efektywność i ergonomię pracy.

Autor: Przemysław Kubiak, CEO Elite Health Institute

Elite Health Institute

Udostępnij

Translate »