10 najlepiej zarabiających trenerów na świecie

Wiele mówi się na temat ogromnych zarobków Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Te, choć wielkie, jednak i tak nawet nie zbliżają się do kwot, które inkasują najbardziej rozchwytywani trenerzy świata pracujący w klubach. Wcale nie trzeba być sportowcem, aby na sporcie dorobić się milionów…

Zestawienie zdominowali szkoleniowcy piłkarscy – w pierwszej dziesiątce najlepiej opłacanych trenerów jest ich aż ośmiu – żaden z nich nie prowadzi jednak reprezentacji narodowej. Pozostała dwójka pracuje w NFL. 

Biorąc pod uwagę selekcjonerów, których drużyny wzięły udział w mundialu, Fernando Santos mógłby być nawet piątym najlepiej opłacanym szkoleniowcem w całej stawce. Szacuje się, że umowa portugalskiego trenera z PZPN opiewa na 2,5-3 mln dol rocznie. Więcej niż 3 mln zarabiają tylko: Tite (Brazylia, 3,6 mln dol), Deschamps (Francja, 3,8 mln dol), Southgate (Anglia, 5,8 mln dol) i Flick (Niemcy, 6,5 mln dol). Z kolei zwycięzca MŚ w Katarze – Lionel Scaloni inkasuje w Argentynie 2,6 mln dol rocznie. 

Klubowi trenerzy mogą liczyć jednak na znacznie większe wynagrodzenie – aby sprawdzić o ile większe, zajrzyjcie do naszej galerii:

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Fot. Wiki Commons

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »