Jak zwiększyć efektywność swoich inwestycji za pomocą platformy transakcyjnej?

Inwestycje w akcje giełdowe to popularny sposób na to, by zaciągnąć do pracy swoje oszczędności. Już teraz, za pomocą nowoczesnych narzędzi platformy inwestycyjnej możemy jeszcze bardziej zwiększyć efektywność swoich inwestycji. W jaki sposób?

Materiał sponsorowany

Analizuj rynki i szukaj perspektywicznych rynków

Każdy inwestor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że znalezienie odpowiedniego instrumentu inwestycyjnego i rozpoczęcie transakcji stanowi najbardziej wrażliwy moment. To właśnie od niego w dużej mierze zależy, czy wszystko zakończy się sukcesem. Zbyt częste angażowanie swoich środków w nieprzemyślane inwestycje sprawi, że w bardzo krótkim czasie wyzerujemy swój kapitał inwestycyjny. Z drugiej strony stronienie od ryzyka i oczekiwanie na idealny setup grozi ryzykiem pominięcia doskonałych okazji. 

Dlatego też dogłębna analiza rynku za pomocą skanera instrumentów finansowych pozwoli nam zwiększyć efektywność wyszukiwania interesujących akcji i rynków giełdowych, co w szybkim czasie przełoży się na większy potencjał osiągania satysfakcjonujących wyników inwestycyjnych. Kliknij tutaj by sprawdzić jakie inwestycje mieszczą się w ramach naszej strategii inwestycji na giełdzie.

Analizuj sytuacje na wykresie za pomocą zaawansowanych narzędzi

Żaden trader w dzisiejszych czasach nie może pozwolić sobie na handel w oparciu o emocje. Każda inwestycja powinna być doskonale przemyślana, każde wejście w rynek z naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi musi być uwarunkowane konkretnymi kryteriami. Dlatego, by zapewnić sobie większą skuteczność inwestycji na światowych giełdach, korzystajmy z narzędzi analizy technicznej.

To właśnie analiza techniczna, oprócz analizy fundamentalnej stanowi podstawową broń, która pozwoli nam znaleźć idealne sygnały transakcyjne, a także pozwoli w dalszym prowadzeniu transakcji i potencjalnym zamknięciu jej z zyskiem. Oscylatory, wskaźniki, statystyki, a także niezależne oceny analityków giełdowych – to wszystko pozwoli nam nabrać nowej, lepszej perspektywy na konkretne instrumenty finansowe i zwiększy naszą pewność w realizowaniu celów. 

Zarządzaj ryzykiem inwestycyjnym 

Nawet najlepszy trader z doskonałą relacją inwestycji zyskownych do stratnych nie mógłby mówić o osiąganiu optymalnych zysków, gdyby nie mechanizmy związane z zarządzaniem ryzykiem i kapitałem. Dlatego też uruchamianie przy każdej transakcji zleceń stop loss i take profit stanowi nie opcjonalny wybór, a raczej konieczność. 

Kliknij tutaj by sprawdzić, jakie inne zlecenia oczekujące możesz jeszcze uruchomić, by w jeszcze większym stopniu zautomatyzować swój handel akcjami bez względu na wybrany rynek inwestycyjny. 

Analiza wyników – klucz do ciągłego usprawniania strategii

Żaden inwestor nie rozwija się, gdy nie analizuje swoich dotychczasowych działań na rynku. Mamy w swojej ostatniej historii kilka wpadek inwestycyjnych? Nie zapominajmy o nich. Rozłóżmy je na części pierwsze. Dlaczego transakcje okazały się stratne? Czy to problem wynikający z niedotrzymania kryteriów strategii? A może niespodzianka podczas publikacji danych fundamentalnych? Z nowoczesnymi narzędziami analitycznymi z łatwością przeanalizujemy koszty, zyski, straty oraz inne parametry, które pozwolą nam stać się lepszymi inwestorami. 

Udostępnij

Translate »