Manchester United szuka inwestorów na Światowym Forum Ekonomicznym?

W Szwajcarii trwa Światowe Forum Ekonomiczne. Do słynnego Davos zjechali się światowi przywódcy, najbardziej wpływowi politycy i najbogatsi biznesmeni. Do tego towarzystwa dołączył również Manchester United, który otworzył w kurorcie luksusowy salon. Czerwone Diabły, a właściwie ich właściciele zarzekają się, że nie chodzi im o znalezienie chętnych na kupno klubu, choć wiadomo, że takie poszukiwania trwają.

W Davos rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne

Światowe Forum Ekonomiczne to wydarzenie o globalnym zasięgu, na którym co roku spotykają się najbardziej wpływowe postacie świata polityki i biznesu. Każdej zimy w Davos roi się od prezydentów państw, premierów, ministrów, wpływowych polityków, inwestorów i właścicieli najpotężniejszych firm na świecie.

W tym roku w forum uczestniczy rekordowa liczba gości. Do Davos zjechało się w sumie 52 przywódców państw i ponad 400 osób publicznych – w tym m.in. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Choć głównym tematem spotkania jest kryzys gospodarczy i wojna na Ukrainie, nie ulega wątpliwości, że Davos jest również platformą do nawiązywania kontaktów dla światowego biznesu. W związku z tym swoją obecność na miejscu postanowili zaznaczyć także działacze jednego z najcenniejszych klubów sportowych na świecie – Manchesteru United.

Manchester United szuka nowych właścicieli?

To, że właśnie w tym momencie w Davos Manchester United otwiera „sklep”, będący w istocie luksusowym salonem, bynajmniej nie jest przypadkiem. Angielski klub przyznaje, że chce wykorzystać swoje partnerstwo ze Światowym Forum Ekonomicznym do rozmów z klientami. Jednocześnie twierdzi jednak, że otwarcie salonu w Davos nie jest sposobem na zwrócenie uwagi potencjalnych nabywców zespołu.

 

Salon Manchesteru w Szwajcarii odwiedzili m.in. bramkarz zespołu Peter Schmeichel oraz dyrektor generalny Richard Arnold. Przedstawiciele Czerwonych Diabłów spotkają się z kontrahentami na uroczystym przyjęciu.

Pod koniec ubiegłego roku rodzina Glazerów, będąca od 2005 roku właścicielami Manchesteru United zaczęła jednak badać możliwości sprzedaży klubu. Ekspozycja w miejscu, do którego masowo zjeżdżają się postacie, które byłoby stać na tak potężny wydatek, to świetny sposób na zwrócenie ich uwagi. Śmiało można zatem zakładać, że właściciele klubu z Old Trafford w dalszym ciągu próbują znaleźć nowych sterników zespołu.

Rodzina Glazerów nie zamierza oddać Czerwonych Diabłów za pół darmo – jeżeli do transakcji dojdzie, jest wysoce prawdopodobne, że będzie to rekordowa kwota. Glazerowie mają oczekiwać nawet 7 miliardów funtów (!). To jednak zapewne po prostu odważna pozycja negocjacyjna – najdrożej sprzedanym klubem sportowym w historii są obecnie Denver Broncos, którzy w zeszłym roku zmienili właściciela kosztem 4,65 miliarda dolarów.

_____________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Twitter

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »