Pociągiem na Euro 2024. Duży sukces PKP Intercity

Prawie dwa tysiące miłośników piłki nożnej skorzystało z oferty PKP Intercity „Bilet Kibica”, skierowanej do osób wybierających się na grupowe mecze reprezentacji Polski podczas turnieju UEFA EURO 2024 w Niemczech. Narodowy przewoźnik uruchomił specjalne pociągi na mecze Polaków z Holandią, Austrią i Francją, które odbyły się w Hamburgu, Berlinie i Dortmundzie.

Wysoka frekwencja w pociągach dla kibiców

Sukces połączeń PKP Intercity na EURO 2024 można przypisać atrakcyjnej ofercie, która doskonale odpowiadała potrzebom kibiców. Bilet na przejazd w obie strony kosztował 54,90 euro (około 250 zł), co w połączeniu z czasem podróży, stanowiło atrakcyjną alternatywę dla podróży samochodem do Niemiec.

Kibice, którzy wybrali specjalne pociągi, po dotarciu na miejsce mieli czas na krótkie zwiedzanie miasta, spokojne dojście na stadion lub do strefy kibica, a potem powrót na dworzec. Z oferty „Bilet Kibica” skorzystało dokładnie 1957 osób, a średnia frekwencja w pociągach na mecze reprezentacji wyniosła 84%, z wyjątkiem pociągu powrotnego z Berlina, z którego skorzystało mniej pasażerów ze względu na przedłużenie pobytu w mieście.

„Cieszymy się, że kibice tak licznie skorzystali z naszej oferty i zapełnili przygotowane dla nich pociągi. To dla nas wielka satysfakcja, że mogliśmy mieć swój udział w tworzeniu wspomnień związanych z Mistrzostwami Europy,” powiedział Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity.

Codzienne połączenia do Berlina i zwiększona liczba miejsc w pociągach do Niemiec

Poza specjalną ofertą na mecze reprezentacji Polski, od 13 do 27 czerwca bieżącego roku, pociągi kursujące z Polski do Berlina jeździły codziennie, oferując większą niż standardowo liczbę miejsc. PKP Intercity wzmocniło łącznie 79 pociągów 182 dodatkowymi wagonami na trasach między Polską a Niemcami, w połączeniach z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Przemyśla, Wrocławia i Poznania.

FOT: PKP Intercity

Udostępnij

Translate »