Polska firma dostarczy 40 tys. eko-krzesełek na arenę Euro

Nowy Styl – lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej – w ramach wdrażania ekologicznych rozwiązań wyprodukował ponad 40 tysięcy eko-krzesełek na Stadion Eintracht Frankfurt pod marką Forum by Nowy Styl.

Dzięki strategicznemu partnerstwu Forum by Nowy Styl z Grupą Azoty Compounding krzesła zostały wykonane z granulatu składającego się w 80% z odpadów poprodukcyjnych. Stadion Eintracht Frankfurt to obiekt, na którym rozegrane zostaną mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Start Euro już 14 czerwca w Berlinie.

Forum by Nowy Styl to jedna z marek Nowego Stylu wyposażająca miejsca użyteczności publicznej, m.in. stadiony. Łącznie, marka wyposażyła ponad 40 stadionów na całym świecie – w tym 6 w Katarze (z 8 przeznaczonych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022), 5 na Węgrzech, Allianz Riviera we Francji, stadiony w Austrii, Słowacji, Rumunii, Serbii i ponad 20 w Polsce, m.in. PGE Narodowy, Arena Zabrze, Arena Lublin, Stadion Olimpijski we Wrocławiu, Stadion Miejski w Szczecinie, Stadion Gdańsk, GKS Bełchatów, Stadiony Miejskie Poznań, Białystok, Ostróda, Stadion Miejski Widzewa Łódź.

– Wyzwanie realizacji na rzecz stadionu we Frankfurcie było o tyle większe, że oprócz podstawowego składnika – czyli poliamidu, krzesełka stadionowe wzbogacone są w czynniki uniepalniające oraz niwelujące wpływ promieni UV. Wymiana krzesełek na Stadionie Eintracht Frankfurt to już kolejna realizacja marki Forum by Nowy Styl, w której ekologiczne rozwiązania mające na celu obniżenie śladu węglowego stanowią podstawę projektu – mówi Jakub Rachfalik, Managing Director Forum by Nowy Styl.

Nowy Styl angażuje się w działania w kierunku zrównoważonego rozwoju, testuje i wprowadza nowe ekologiczne materiały do produkcji oraz obniża emisję CO2. W 2024 roku Nowy Styl po raz kolejny został wyróżniony Platynowym Medalem EcoVadis, zapewniając sobie miejsce w gronie 1% najlepszych firm w swojej branży, które mogą pochwalić się takim osiągnięciem. EcoVadis jest jedną z głównych platform ratingowych ESG – powszechnie rozpoznawalną i cenioną na całym świecie. Tysiące wiodących globalnych firm polega na EcoVadis.

Inne realizacje Forum by Nowy Styl to wyposażenie tymczasowego stadionu kontenerowego 974 na Mistrzostwa Świata w Katarze czy w pełni zrównoważona wymiana krzesełek na stadionie w Rybniku.

Udostępnij

Translate »