Polski Comarch sponsorem piłkarskiego wicemistrza Belgii

Comarch przedłużył umowę współpracy z Royale Union Saint-Gilloise na kolejny sezon. Belgijski klub przeżywa okres wzrostu, występując w ostatnich latach w fazie grupowej Ligi Europy i zdobywając tytuł wicemistrza kraju oraz Puchar Belgii. Teraz celuje w awans do Ligi Mistrzów.

Comarch i wicemistrzowie Belgii kontynuują współpracę

Założony w 1897 roku i mający siedzibę w Brukseli Royale Union Saint-Gilloise (RUSG) jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych belgijskich klubów. Ma 11 tytułów mistrza kraju. Po okresie gry w niższych ligach RUSG powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2020/2021, odnosząc znaczące sukcesy.

W poprzednim sezonie Royale Union Saint-Gilloise odpadł w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów po dwumeczu z Glasgow Rangers, ale awansował do fazy grupowej Ligi Europy, eliminując FC Lugano. W fazie grupowej rywalizował z Toulouse, LASK Linz i Liverpoolem. Nie udało się powtórzyć osiągnięcia z sezonu 2022/2023, gdy dotarł do ćwierćfinału, odpadając po meczu z Bayerem Leverkusen. Teraz głównym celem jest awans do Ligi Mistrzów.

– Przedłużenie umowy sponsoringowej z Royale Union Saint-Gilloise to dla Comarchu krok w kierunku dalszej współpracy z belgijskim klubem, mający na celu zwiększenie rozpoznawalności i prestiżu obu organizacji w Belgii i poza nią. Jako największy polski inwestor w Belgii, Comarch umacnia swoją obecność w regionie Beneluksu, który jest kluczowym rynkiem dla firmy. Partnerstwo to wykracza poza samą promocję marki, skupiając się na wspólnych wartościach i dążeniu do sukcesu – informuje firma, która w Krakowie jest właścicielem piłkarskiej i hokejowej Cracovii.

Comarch Benelux, składający się z Comarch AG Belgium, Comarch Luxembourg S.A.R.L i Comarch BV Netherlands, działa w Brukseli, Luksemburgu i Rotterdamie, oferując zaawansowane rozwiązania IT dla firm w Belgii, Holandii i Luksemburgu.

– Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować naszą współpracę jako oficjalny sponsor i lojalny partner Royale Union Saint-Gilloise. Dzielimy wspólne wartości i cieszymy się, obserwując rozwój Royale Union Saint-Gilloise na europejskiej scenie piłkarskiej, tak jak Comarch rozwija się w branży IT – mówi Wojciech Pawluś, dyrektor zarządzający Comarch Benelux, wiceprezes Comarch.

Comarch od lat wspiera międzynarodowe kluby sportowe, wcześniej współpracując m.in. z francuskim Lille OSC i niemieckim TSV 1860 Monachium.

FOT: RUSG

Udostępnij

Translate »