Red Bull nowym sponsorem ekipy BORA-hansgrohe

Niemiecka ekipa oficjalnie poinformowała o zmianach w nazwie zespołu. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, sponsorem tytularnym drużyny od Tour de France 2024 będzie austriacki gigant – Red Bull.

Red Bull został głównym udziałowcem zespołu, o czym mówiło się już od kilku miesięcy. Natomiast już za niecałe dwa miesiące, jedna z najlepszych ekip kolarskich na świecie zmieni nazwę na Red Bull-BORA-hansgrohe, inne będą także jej barwy.

– Jestem bardzo wdzięczny wszystkim trzem sponsorom tytularnym. To jasne, że mamy jeden cel i wizję, kiedy spojrzy się na to, jak szybko doszliśmy do porozumienia w kwestii tej współpracy. Bez firm BORA i hansgrohe nie doszlibyśmy do tego poziomu. Red Bull jest otwarty na współpracę z obiema firmami – zapewnia Ralph Denk, generalny menedżer Red Bull-BORA-hansgrohe.

– Jesteśmy zachwyceni obecnością Red Bulla na pokładzie. Partnerstwo niesie ze sobą ogromny potencjał dla dalszego rozwoju zespołu. Nie możemy się doczekać nadchodzącego sezonu Grand Tour i trzymamy kciuki za naszych chłopaków – stwierdził Hans Jurgen Kalmbach z Hansgrohe.

Celem Red Bull-BORA-hansgrohe, jest zostanie najlepszą kolarską ekipą na świecie. Drużyna liczy również na rozwój młodych zawodników. Już teraz firma Red Bull wspiera niemiecką drużynę pod kątem skautingu – dodatkowo cały czas funkcjonuje juniorski klub GRENKE-Auto Eder, z którego wywodzi się wielu worldtourowych zawodników.

– Red Bull naszym partnerem jest już od trzech lat. To firma znana nie tylko ze sponsoringu, ale także budowania nowej jakości w sporcie. Dzięki temu, że jeszcze bardziej zaangażowała się w nasz projekt, zrobimy kolejny milowy krok – przyznał Denke.  

Bardzo ważną kwestią we współpracy jest to, że od przyszłego sezonu powstanie nowa drużyna U-23. To następny poziom w rozwoju programu Rookie, który składa się już z drużyny juniorów „GRENKE-Auto Eder” (wywodzi się z niej wiele talentów jeżdżących w najlepszych ekipach na świecie) oraz „Red Bull Junior Brothers” jako innowacyjnej kampanii skautowej. Nowy zespół U-23 Red Bull-BORA-hansgrohe zapewni najlepszym talentom ciągłą ścieżkę kariery, od juniorów po World Tour.

Udostępnij

Translate »