Explain the NBA: 134 dni przerwy i… wystarczy!

Po ponad czterech miesiącach przerwy do gry wraca najlepsza liga świata, a wraz z nią my z „Explain the NBA”. W pierwszym odcinku nowego sezonu tematów jest od groma.

Zaczynamy od niedawnych mistrzostw świata, na których kadra USA nie zdobyła medalu (przegrany mecz o brązowy medal z Kanadą). Zastanawiamy się, co poszło nie tak, czy Stany Zjednoczone są w koszykarskim kryzysie i czy pomysłem na grę przeciwko reszcie świata byłaby obrona strefowa. Następnie przechodzimy do zapowiedzi sezonu zasadniczego NBA pod kątem głównych kandydatów do tytułu – omawiamy, co się zmieniło (i czy na lepsze) w Celtics, Bucks, Nuggets, Suns, Lakers i Warriors. Ze szczególną uwagą przyglądamy się Jrue Holidayowi w Bostonie oraz Damianowi Lillardowi w Milwaukee i oceniamy, jak będzie wyglądało ich wpasowanie się (bądź nie) do nowych zespołów.

Nie może zabraknąć również przewidywań odnośnie do numeru 1 tegorocznego draftu, czyli Victora Wembanyamy. Spieramy się również, czy postawienie na Jeremy’ego Sochana na pozycji numer 1 jest dobrym pomysłem dla Spurs i co Polak powinien poprawić przede wszystkim. Dodatkowo wracamy do zmian na stanowiskach trenerskich – sześć klubów ma nowych szkoleniowców, a my wybieramy po jednym – takim, który naszym zdaniem najbardziej przysłuży się poprawie gry swojego zespołu. Do tego próbujemy zrozumieć, o co chodzi w nowym turnieju śródsezonowym, zwanym przez niektórych „Pucharem NBA”.

Z naszej branży – wyrażamy niezadowolenie, że z anten ESPN i ABC znikną Jeff van Gundy i Mark Jackson. Rozmawiamy też trochę na temat ich następców – Doca Riversa i Doris Burke. Na koniec nie mogło zabraknąć typowania – oceniamy, które drużyny dotrą do finałów konferencji, zagrają w finale NBA i kto zostanie mistrzem. Przewidujemy także nagrody indywidualne na koniec sezonu.

Wyszedł z tego najdłuższy odcinek w historii naszego podcastu – równe półtorej godziny!


FOT. twitter.com/spurs

Udostępnij

Translate »