wstecz

Explain the NBA: Ale jazz w Nowym Orleanie!

Playoffy ruszyły pełną parą! W związku z tym cały subiektywny przegląd tygodnia poświęcamy wydarzeniom związanym z pierwszą rundą – zastanawiamy się, czy coś jest w stanie odmienić serię Celtics z Nets i czy zasłona Tobiasa Harrisa dla Joela Embiida na zwycięski rzut w meczu numer 3 była legalna. Oceniamy, czy Hawks będą w stanie urwać jakiś mecz Miami i czy Anthony Edwards już przejął pałeczkę lidera Minnesoty od Karla-Anthony’ego Townsa.

Najwięcej czasu poświęcamy jednak New Orleans Pelicans. Drużyna Willie’ego Greena niespodziewanie wygrała mecz numer 2 w Phoenix i – zwłaszcza wobec kontuzji Devina Bookera – w tej serii może się zrobić bardzo ciekawie. Tłumaczymy więc, co drużynie ze stanu Luizjana dała wymiana na C.J.’a McColluma, dyskutujemy, czy Brandon Ingram jest lepszy jako tak zwany „cichy lider” i chwalimy młodzież z Nowego Orleanu, z Herbem Jonesem na czele. Oczywiście nie mogło też zabraknąć tematu Ziona Williamsona i tego, czy Pelicans w ogóle powinni jeszcze na niego stawiać.

Odpowiadamy też na wasze pytania, w tym o największe dotychczasowe rozczarowanie tych playoffów. Osobną wzmiankę dostaje także pies Anthony’ego Edwardsa!—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Koszykówka

Udostępnij

Translate »