Explain the NBA: Clippers z wiatrem w żagle

Zaczęło się fatalnie – od pięciu porażek z rzędu. Po transferze Jamesa Hardena Los Angeles Clippers niemal z miejsca wyglądali na przegranych w wymianie z Philadelphia 76ers. Ale w ciągu ostatnich niemal dwóch miesięcy drużyna prowadzona przez Tyronna Lue zrobiła ogromny postęp i wygrała 20 z 24 ostatnich meczów. Harden znów wygląda jak jeden z najlepszych graczy ligi, Kawhi Leonard i Paul George są zdrowi i grają bardzo dobrze, a Russell Westbrook rewelacyjnie odnalazł się w roli rezerwowego.

W najnowszym odcinku analizujemy więc grę Clippers – jak wykorzystują akcje pick’n’roll, które ich zagrywki są najbardziej skuteczne i jak zmienił się James Harden (więcej „catch and shoot!). Zastanawiamy się też, na ile zmiana niemal o 180 stopni w jakości gry to zasługa samych graczy, a na ile trenera. Ponadto dyskutujemy, w jaki sposób Clippers muszą poprawić obronę i dlaczego energia Westbrooka wnoszona z ławki jest tak istotna.

W subiektywnym przeglądzie dwutygodnia oceniamy zmianę Adriana Griffina na Doca Riversa na stanowisku trenera Milwaukee Bucks, rozmawiamy o tym, jak i dlaczego Pascal Siakam powinien dobrze się wpasować w Pacers i dlaczego Heat zdecydowali się oddać Kyle’a Lowry’ego za Terry’ego Roziera.

Na koniec krótko dywagujemy nad tym, dlaczego wciąż wiele osób uważa, że NBA w latach 90. była lepsza od obecnej, a także rozdajemy swoje nagrody za połowę sezonu.

FOT. Flickr

Udostępnij

Translate »