Explain the NBA: Co Ja narobiłem?

A wydawało się, że wszystko szło zgodnie z planem. Od 1 stycznia Memphis Grizllies byli w tabeli Zachodu na drugim miejscu, tylko za plecami Nuggets. Niestety ich dobrą grę przyćmił kolejny już incydent z udziałem Ja Moranta, tym razem z bronią. W najgorszym wypadku może to oznaczać, że lider Niedźwiadków – jeśli zostanie zawieszony przez ligę – nie zagra już w tym sezonie. A nawet jeśli zagra, to co teraz z zespołem Taylora Jenkinsa? Od tego tematu zaczynamy kolejny odcinek naszego podcastu.

Do tego rozmawiamy o Phoenix Suns po trzech meczach Kevina Duranta. Szczególną uwagę poświęcamy meczowi przeciwko Dallas Mavericks, w którym ewidentnie czuć było atmosferę playoffów. Sprawdzamy, co dało Słońcom przyjście KD (oczywiście poza punktami), dlaczego DeAndre Ayton był tak rzadko wykorzystywany w ataku i jak wzrósł procent akcji kończonych asystami w zespole z Arizony. Do tego przewidujemy, czy bardzo ważna rola graczy z ławki w drugiej połowie tamtego meczu to coś, na czym Phoenix będzie mogło polegać również w playoffach.

Głównym tematem odcinka są jednak New York Knicks. Wprawdzie właśnie zakończyli swoją serię dziewięciu wygranych meczów z rzędu, ale i tak wskoczyli na 5. miejsce w Konferencji Wschodniej. Jak to się stało, że drużyna, która na początku grudnia miała bilans 10-13, doszła do tej pozycji i czy jest w stanie wejść jeszcze wyżej? Przyglądamy się, jaki wpływ na zmianę struktury gry Knicks miało przyjście Jalena Brunsona i jak zyskał na tym Julius Randle. Zastanawiamy się też, jak to możliwe, że nowojorczycy – bez typowych strzelców za 3 punkty – byli w stanie zbudować tak dobry atak; dyskutujemy też o opinii Toma Thibodeau na temat bezpozycyjnej koszykówki.

Na koniec oczywiście sprawdzamy, co słychać u Jeremy’ego Sochana, a do tego – jak zawsze – rozdajemy książki od Wydawnictwa SQN i księgarni LaBotiga.pl.

„Explain the NBA” to podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Udostępnij

Translate »