Explain the NBA: „Jeziorowcy” szorują po dnie

Już poprzedni, nieudany sezon Los Angeles Lakers pokazał, że zbudowanie drużyny wokół trzech gwiazd wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Co dopiero jednak powiedzieć o tym sezonie? „Jeziorowcy” są na przedostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej i ich kibice nie mają zbyt wielu powodów do uśmiechu. Nie tylko ze względu na kiepskie wyniki, ale też z uwagi na niezbyt świetlaną przyszłość wynikającą z oddania w wymianach wielu wyborów w drafcie. Czy to wszystko da się jeszcze naprawić i co równie ważne – czy ma to jeszcze sens? A może lepiej jest rozwalić to wszystko w drobny mak i spróbować od nowa? LeBron James i spółka to główny temat czwartego odcinka drugiego sezonu naszego podcastu, ale nie jedyny.

Sprawdzamy też, jak w ciągu dwóch tygodni od rozstania się ze Steve’em Nashem zmienili się Brooklyn Nets i czy to może być trwała zmiana. Patrzymy też na najlepszych w lidze Boston Celtics i zastanawiamy się, na ile ich dobra gra wynika z tego, co zdążył zbudować Ime Udoka, a ile ma w tym udziału Joe Mazzulla. Ponadto oceniamy, na ile duży jest problem Golden State Warriors i czy ich kibice powinni zacząć się martwić.

Standardowo sprawdzamy też, co działo się u Jeremy’ego Sochana, a działo się sporo. Przede wszystkim dyskutujemy na temat tego, jak poradził sobie (lub nie) w nowej roli – jako rozgrywający wobec braku Tre Jonesa.

Na koniec na specjalne życzenie jednego z naszych słuchaczy – Mirosław Noculak poleca kluby jazzowe w Nowym Jorku!

Pamiętajcie też, że za aktywność na Twitterze rozdajemy koszykarskie książki od naszych partnerów – wydawnictwa SQN i księgarni LaBotiga! Zapraszamy więc do zadawania nam pytań pod hashtagiem #ExplainTheNBA.

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Udostępnij

Translate »