Explain the NBA: Królowie znów chcą na tron

16 lat z rzędu bez playoffów to rekord w historii NBA, który dzierżą aktualnie Sacramento Kings. Klub, który od półtorej dekady nie potrafi dostać się do czołowej ósemki Zachodu, w tym sezonie gra jednak nadspodziewanie dobrze. Czy jest szansa, że po raz pierwszy od 2006 roku zawita do fazy pucharowej? Na tapet w najnowszym odcinku naszego podcastu bierzemy właśnie ekipę ze stolicy Kalifornii. Przyglądamy się temu, jaki konkretnie wpływ na drużynę mają DeAaron Fox i Domantas Sabonis i dlaczego Kevin Huerter jest tam tak bardzo przydatny. Analizujemy, co zmienił w obronie nowy trener Mike Brown i dlaczego to właśnie po bronionej stronie parkietu zaszła największa zmiana w Kings.

W przeglądzie tygodnia zwracamy uwagę na dwa mecze świąteczne: Mavericks-Lakers i Celtics-Bucks. Zwracamy uwagę na to, jak zmieniła się w tym sezonie gra Luki Doncicia (post-upy!) i Marcusa Smarta (mniej strat!). Pokrótce oceniamy też, czy najlepsi w całej lidze od 1 listopada Brooklyn Nets znów są drużyną, która realnie może myśleć o mistrzostwie.

Na koniec sprawdzamy, co ciekawego dzieje się u Jeremy’ego Sochana – dlaczego wykonuje rzuty wolne jedną ręką, jak wygląda jego skuteczność rzutów w zależności od odległości od kosza i czy weźmie udział w Rising Stars Challenge. Nie zapominamy oczywiście o książkach, które mamy do rozdania od Wydawnictwa SQN i księgarni LaBotiga.pl dla autorów najciekawszych pytań pod hashtagiem #ExplainTheNBA na Twitterze!

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Udostępnij

Translate »