Explain the NBA: Liga walczy z load management

W drugim odcinku naszego podcastu w nowym sezonie przyjrzymy się nieco bliżej kwestii load management, czyli odpoczywaniu zawodników w niektórych meczach. Od tego sezonu NBA wprowadziło bowiem nowe przepisy znacząco utrudniające klubom dawanie swoim gwiazdom przerw od grania.

W nowych zasadach mowa jest o zakazie dawania odpoczynku dwóm gwiazdom naraz, obowiązku grania w meczach transmitowanych przez ogólnokrajowe stacje telewizyjne w USA, ale też cała masa pomniejszych rzeczy, które z jednej strony mają zapewnić kibicom udział najlepszych koszykarzy w jak największej liczbie meczów, z drugiej – stanowią pewien problem dla drużyn i trenerów.

Sprawa robi się tym ciekawsza, że pod definicję gwiazdy podchodzą trzej gracze przeciętnych Chicago Bulls, ale tylko jeden z Denver Nuggets. Temat jest szeroki, jest więc o czym rozmawiać.

Do tego w subiektywnym przeglądzie tygodnia nie mogło zabraknąć dyskusji o tym, jak będą wyglądali Los Angeles Clippers z Jamesem Hardenem – czy wyjdą na tym dobrze, a może długofalowo więcej zyskają Sixers?

Sprawdzamy też, jak na początku sezonu radzą sobie rezerwowi w głównych kandydatach do tytułu. Ponadto oceniamy pierwsze wspólne występy Victora Wembanyamy i Jeremy’ego Sochana oraz Cheta Holmgrena, a także wskazujemy, którzy debiutanci zaskoczyli nas najbardziej w pierwszym tygodniu.


FOT. Unsplash

Udostępnij

Translate »