Explain the NBA: Magia z Florydy znów działa

Fantastyczna forma Orlando Magic – w czym tkwi tajemnica Magików? Co się dzieje z Detroit Pistons? Na czym polega niespodziewana przemiana Timberwolves oraz dyskusja o Brandinie Podziemskim: Polak, czy nie Polak? Na Explain the NBA niezmiennie zapraszają Mirosław Noculak i Radosław Spiak

72 procent i 8 z rzędu – tyle wygranych meczów mają na tym etapie sezonu Orlando Magic, czwarta najmłodsza drużyna w NBA. Trzecioroczny trener Jamahl Mosley dowodzi jedną z najlepszych obron w lidze, a sami zawodnicy klubu z Florydy zaznaczają, że ich obecne dobre wyniki to dopiero początek. W tym odcinku przyjrzymy się więc bliżej drużynie Magic – dlaczego jest tak dobra w defensywie, gdzie są jej najmocniejsze strony i czy ma wystarczająco dużo talentu, żeby odegrać większą rolę w obecnym sezonie.

Rozmawiamy też o absolutnie beznadziejnych Detroit Pistons, którzy przegrali właśnie 15. mecz z rzędu (a dla których zdaniem jednego z nas nie ma już nadziei) i o liderujących Zachodowi Timberwolves – wspólnie zastanawiamy się, co się zmieniło od poprzedniego sezonu, że ten sam skład z tym samym trenerem jest teraz główną siłą swojej konferencji.

Osobny segment poświęcamy Brandinowi Podziemskiemu. Wprawdzie nie ma jeszcze polskiego obywatelstwa, ale potraktujemy go jako Polaka i przeanalizujemy jego grę dla Warriors do tej pory. Dwa słowa poświęcamy też jego ewentualnej grze w naszej kadrze.


FOT. Michael Tipton/flickr

Udostępnij

Translate »