Explain the NBA: Na Zachodzie grzmi coraz głośniej

Pierwszy w historii NBA turniej śródsezonowy za nami. Zwyciężyli Los Angeles Lakers, a sam In-Season Tournament okazał się sportowym i medialnym sukcesem.

W piątym odcinku tego sezonu naszego podcastu dyskutujemy o obu tych obliczach turnieju. Zastanawiamy się nie tylko nad tym, na ile faktycznie Indiana Pacers potwierdzili swoje duże aspiracje mistrzowskie i dlaczego nie użyli obrony strefowej przeciwko słabo rzucającym za 3 punkty Lakers. Mamy też swoje propozycje dotyczące tego, jak można zawody poprawić – no i co zrobić z decydującym w fazie grupowej bilansem koszy, który decydował o czymś w NBA po raz pierwszy w historii?

Sporo czasu poświęcamy też sędziom – mówimy o nich rzadko, ale ostatnio nastąpił wysyp usunięć gwiazd z boisk, w tym Nikoli Jokicia i Draymonda Greena (po raz kolejny). Sprzeczamy się, co należy zrobić w takich sytuacjach, gdy sędzia naprawia błąd błędem i jak długa powinna być kara dla Greena za jego zachowanie wobec Jusufa Nurkicia. Przy okazji mówimy też o tym, jak na jego zawieszeniu może skorzystać Brandin Podziemski.

Głównym tematem tego odcinka „Explain the NBA” są jednak Oklahoma City Thunder. Analizujemy, jak wykorzystują interdyscyplinarność swojego składu, jak obwodowi korzystnie stawiają zasłony, jak strzelcy pomagają przy akcjach typu pick’n’roll i jakim trenerem jest Mark Daigneault. Szlifujemy poprawną wymowę jego nazwiska i oceniamy jego fach w porównaniu do innych młodych szkoleniowców w lidze.

Na koniec dyskutujemy o końcu eksperymentu w San Antonio Spurs, gdzie Jeremy Sochan ma już nie być rozgrywającym, a Victor Wembanyama silnym skrzydłowym.

Co ważne – w tym odcinku wracamy do rozdawania książek od wydawnictwa SQN!


FOT. DeviantArt

Udostępnij

Translate »