Explain the NBA: Pelikany słychać coraz głośniej

W jednym z odcinków na początku sezonu zastanawialiśmy się, czy New Orleans Pelicans będą w stanie zakończyć sezon w czołowej czwórce na Zachodzie. Tymczasem w jednej trzeciej sezonu klub z Luizjany przewodzi Konferencji Zachodniej, a Zion Williamson gra jak prawdziwy MVP. Jak długo może trwać ten sen i – zakładając, że wszyscy będą zdrowi – czy Pelicans mają szansę na finał NBA? Nowy Orlean to główny temat tego odcinka „Explain the NBA”. Omawiamy, na ile istotny jest Zion i dlaczego Pelicans bardzo potrzebny jest Brandon Ingram. Wyróżniamy też nierzucającą się w oczy, ale bardzo silną i długą ławkę rezerwowych. Ponadto Mirosław Noculak przedstawi bardzo ciekawą opinię o trenerze Willie’em Greenie.

Poza tym poświęcamy czas Los Angeles Clippers, w których najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał (w końcu!) Kawhi Leonard. Clippers stali się pierwszą drużyną, która zatrzymała Celtics poniżej 100 punktów i z miejsca pojawiły się pytania, czy Clippers znowu wrócą do walki o finał NBA. Wtrącimy w tym temacie swoje trzy grosze.

Pytacie też, dlaczego Knicks od lat są przeciętniakami. Stawiamy różne tezy; jesteśmy ciekawi, która wam przypadnie do gustu. Nie zostawiamy jednak teraźniejszych Knicks na boku i oceniamy, co będzie ich sukcesem i dlaczego tak istotny jest R.J. Barrett.

Na koniec zajmujemy się środkowymi – czy są gorzej wyszkoleni niż kiedyś, dlaczego najlepsi centrzy są spoza USA i czy środkowi „starego typu” mają jeszcze miejsce dla siebie we współczesnej NBA. A do tego oczywiście rozdajemy książki od wydawnictwa SQN i księgarni LaBotiga! Zapraszamy więc do zadawania nam pytań pod hashtagiem #ExplainTheNBA na Twitterze.

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Udostępnij

Translate »