Explain the NBA: Post-up wraca do łask?

Era Martwej Piłki – tak z dzisiejszej perspektywy określa się czasami lata 90. i pierwszą dekadę tego stulecia w NBA. Wszystko ze względu na częstą grę tyłem do kosza, która znacząco spowalniała tempo. We współczesnej koszykówce post-up nie jest stosowany zbyt często (chociaż częściej niż kilka lat temu!), ale za to bardziej efektywnie niż kiedyś. Dlatego w tym odcinku naszego podcastu bierzemy na tapet właśnie grę tego typu, przy czym wiążemy ją z ogólnymi trendami obecnej ofensywy.

W subiektywnym przeglądzie dwutygodnia oceniamy bardzo ostre słowa trenera Raptors Darko Rajakovicia o postawie sędziów w meczu z Los Angeles Lakers i zastanawiamy się, czy miał rację. Narzekań na sędziów jest coraz więcej i próbujemy dojść do wniosku, czy coś da się z tym zrobić. Ponadto doceniamy Erika Spoelstrę i jego nowy, gigantyczny ośmioletni kontrakt. Dyskutujemy też nad tym, jaki jest plan Los Angeles Clippers po przedłużeniu umowy z Kawhi Leonardem do 2027 roku.

A na deser – i miesiąc przed trade deadline – trochę pofantazjujemy i przedstawimy swoje wersje wymian, dokąd mogliby trafiać wymieniani w plotkach transferowych Pascal Siakam, Zach LaVine i Dejounte Murray.

FOT. Pixabay

Udostępnij

Translate »