Explain The NBA: Rakiety w końcu wystrzeliły

Jeszcze 1 marca Houston Rockets tracili siedem zwycięstw do 10. miejsca na Zachodzie, ostatniego dającego grę w fazie play-in. Niecały miesiąc później tracą już tylko jedną wygraną do Golden State Warriors. Wszystko dzięki serii 10 wygranych z rzędu, a zarazem 12 w 13 ostatnich meczach.

Nic więc dziwnego, że tym razem bliżej przyjrzeliśmy się zespołowi z Teksasu. Zastanawiamy się, jak to jest możliwe, że grając bez swojego najlepszego strzelca, Alperena Senguna, zaliczyli taką serię; dyskutujemy o tym, co w swojej grze zmienił Jalen Green i czyja to jest zasługa; oceniamy także wpływ na grę drużyny Amena Thompsona i Jabariego Smitha. Pytanie podstawowe brzmi jednak: czy Rockets są w stanie sprawić sensację i wypchnąć Warriors poza play-in.

W subiektywnym przeglądzie (wyjątkowo) ostatnich trzech tygodni zwracamy uwagę na Nuggets, którzy awansowali na pierwsze miejsce na Zachodzie. Podkreślamy ich najlepszą grę w najważniejszych momentach najtrudniejszych meczów. Swoje oczy kierujemy też na Pelicans, którzy walczą z Clippers o 4. miejsce tamże. Jak dalece kontuzja Brandona Ingrama im w tym przeszkodzi i czy Zion będzie w stanie w końcu zagrać w playoffach?

Na koniec zwracamy uwagę na najciekawsze tematy i wątki, które warto obserwować w ostatnich dwóch tygodniach sezonu zasadniczego.

FOT. DeviantArt

Udostępnij

Translate »