Explain the NBA: Sport to zdrowie… podobno

Stan Van Gundy umieścił na swoim koncie na Twitterze opinię, w której dziwi się, dlaczego mimo szerokich sztabów medycznych w obecnych drużynach NBA liczba meczów opuszczanych przez graczy jest tak duża. Jak twierdzi były trener między innymi Orlando Magic, w latach 90. to się nie zdarzało. Postanowiliśmy więc zabrać głos w tym temacie i głównym tematem tego odcinka naszego podcastu będzie zdrowie. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy Stan Van Gundy ma rację, a jeśli tak, dlaczego tak się dzieje. Osobną kwestią, o której rozmawiamy, jest to, czy nawet jeśli koszykarze opuszczają więcej meczów, na pewno jest to złe dla ligi i dla nich samych.

Nie zapominamy oczywiście o aktualnościach, bo dzieje się sporo. W subiektywnym przeglądzie tygodnia całościowo patrzymy na obie konferencje, ze szczególnym uwzględnieniem 76ers i Heat na Wschodzie oraz Suns na Zachodzie. Na Zachód patrzymy też pod kątem tego, jak bardzo jest wyrównany, bo aktualnie 13. drużyna (Lakers) traci do 6. (Mavericks) zaledwie 2,5 meczu.

Zaglądamy też do San Antonio, gdzie Jeremy Sochan – od momentu, gdy zaczął wykonywać rzuty wolne jedną ręką – trafia za 3 punkty oraz rzuty wolne ze zdecydowanie lepszą skutecznością. Oprócz tego interesuje nas jego podejście do gry i kwestia mentalna, bo chociażby po starciu z Markieffem Morrisem widać, że czuje się w NBA coraz pewniej. I – jak zawsze – mamy do rozdania książki od Wydawnictwa SQN i księgarni LaBotiga.

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Udostępnij

Translate »