Explain the NBA: Żenujący mecz gwiazd

Mecz Gwiazd się odbył – i to właściwie wszystko, co można o nim powiedzieć. Chociaż my protestujemy przeciwko nazywaniu tego cyrku meczem. Czy istnieje jakiś sposób, żeby to niegdyś interesujące wydarzenie znowu miało choć cząstkę dawnej magii? Między innymi nad tym zastanawiamy się w najnowszym odcinku naszego podcastu. Oceniamy też sobotnie konkursy i piątkowy mini-turniej Rising Stars.

W subiektywnym przeglądzie dwutygodnia rozmawiamy też o zmianie na stanowisku trenera Brooklyn Nets. Zwolnionego Jacque’a Vaughna zastąpił Kevin Ollie, a my dyskutujemy, dlaczego do tej zmiany doszło i czy aby na pewno to trener ponosi główną odpowiedzialność za ostatnie słabe wyniki Nets (6-18 w ostatnich 24 meczach).

Głównym tematem tego odcinka będą jednak Dallas Mavericks, którzy mają na koncie 6 wygranych z rzędu. Przy okazji trade deadline pozyskali Daniela Gafforda i P.J.’a Washingtona, oddając w zamian Granta Williamsa, Richauna Holmesa i Setha Curry’ego. Omawiamy, jak Gafford i Washington wpasowują się do drużyny prowadzonej przez Jasona Kidda, czego można się spodziewać teraz po Mavs, ale też czy na pewno można ich traktować z powrotem jako kandydatów do finału ligi.

Na koniec zapowiadamy krótko okienko reprezentacyjne polskiej kadry i plany Polskiego Związku Koszykówki na marzec – w tym odwiedziny Jeremy’ego Sochana i Brandina Podziemskiego w San Francisco i San Antonio. Ujawniamy też, kto może zostać nowym naturalizowanym graczem w polskiej drużynie.

Udostępnij

Translate »