wstecz

Podcast: Co wiemy o emocjach w sporcie i esporcie?

Podcast Głowa Rządzi od teraz nadaje również na TheSport.pl! W tym odcinku odwiedził nas Maciej Behnke, współautor jednego z najbardziej popularnych podręczników do treningu mentalnego w Polsce.

Maciej Behnke, to człowiek który chciał zostać praktykiem, ale jednak zakochał się w badaniach i nauce. Zresztą z wzajemnością! Maciek ma olbrzymią wiedzę na temat procesów afektywnych i chętnie się nią tutaj podzieli. Koniec końców odpowie na tytułowe pytanie – co wiemy o emocjach w sporcie i esporcie, a także co możemy z tą wiedzą zrobić w praktyce. Jestem przekonany, że Maciek opowiada o swojej działce w nauce w taki sposób, że nieraz westchniesz żałując, że to nie on był twoim wykładowcą na uczelni.

Maciej Bankhe

Naukowiec pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, dr psychologii, laureat konkursów PRELUDIUM 13, ETIUDA 7 i OPUS 20 Narodowego Centrum Nauki. Zdobywał doświadczenie na Uniwersytecie Stanforda, University College London i Uniwersytecie Chieti Pescara. Autor ponad dwudziestu publikacji w czasopismach międzynarodowych. Jego badania koncentrują się na roli i psychofizjologicznej strukturze pozytywnych emocji, zwłaszcza w kontekście wyników w e-sporcie. Obecnie współpracuje również z Emognition Research Group i Psychosensing Lab. W przeszłości związany z pływaniem i polskimi tańcami ludowymi

O podcaście

Podcast prowadzi Grzegorz Więcław. Certyfikowany psycholog sportu Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC, absolwent wydziału psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Jyväskylä, Finlandia).

Obecnie współpracuje m.in. z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Akademią Piłkarską Piasta Gliwice, Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, szkołami mistrzostwa sportowego i zawodnikami indywidualnymi różnych dyscyplin sportowych.

Udostępnij

Translate »