Puma pokazała koszulki pięciu reprezentacji na 2024 rok

Marka Puma zaprezentowała stroje pięciu reprezentacji narodowych na 2024 rok. Każdy z nich został stworzony w oparciu o indywidualny projekt, podkreślający elementy dziedzictwa i kultury Austrii, Czech, Islandii, Serbii oraz Szwajcarii. Cztery z nich zobaczymy w finałach EURO 2024 w Niemczech.

Koszulki w wersji Authentic zostały wyprodukowane z wykorzystaniem ultralekkiej technologii uma ultraweave. A model Replica daje drugie życie materiałom dzięki re:fibre, czyli procesowi odzyskiwania tkanin z recyklingu.

Proces re:fibre koncentruje się na odpadach tekstylnych jako głównym źródle materiału do tworzenia nowych tkanin. Materiał poddany recyklingowy może być wielokrotnie wykorzystywany bez utraty jakości. Dzięki temu można wykorzystać dowolny materiał poliestrowy – od odpadów fabrycznych i wadliwych towarów po używane ubrania. To świetne rozwiązanie zwłaszcza wobec drastycznie rosnących odpadów tekstylnych.

Warto też podkreślić, że nowa kolekcja koszulek marki Puma, wyprodukowanych dla reprezentacji Austrii, Czech, Islandii, Szwajcarii i Serbii odzwierciedla unikalny charakter i kulturę każdego kraju.

Austria

Replika domowej koszulki reprezentacji Austrii z 2024 roku posiada wiele ciekawych detali, nawiązujących do architektury Jugendstil, które zostały wplecione w czerwoną bazę koszulki. Biała koszulka wyjazdowa została ozdobiona żywymi niebieskimi akcentami, odzwierciedlającymi zamiłowanie narodu do natury i eksploracji.

Czechy

Strój domowy Republiki Czeskiej utrzymany w barwach narodowych – czerwonym, niebieskim i białym – został ozdobiony abstrakcyjnym nadrukiem nawiązującym do emblematu lwa z podwójnym ogonem, co nadaje temu tradycyjnemu symbolowi nowoczesny charakter. Białe koszulki wyjazdowe nawiązują do kultowego, klasycznego stroju z 2004 roku. Przypomnijmy, że przed dwudziestoma laty Czesi na Euro wywalczyli brązowy medal. Na nich również znalazł się emblemat lwa o podwójnym ogonie.

Islandia

Niebieski strój domowy Islandii na 2024 rok czerpie inspirację z zapierających dech w piersiach lodowców pokrywających 11% powierzchni kraju. Nowy wzór symbolizuje głęboką więź między ludźmi, drużyną i naturą. Islandzki strój wyjazdowy, utrzymany w popielato-szarej kolorystyce z ognistymi akcentami, uosabia energię wulkanicznego krajobrazu Islandii, reprezentując siłę, pasję i determinację zespołu.

Szwajcaria

Oddając esencję szwajcarskiej kultury, czerwony strój domowy łączy dziedzictwo i alpejską elegancję z grafiką kwiatu szarotki inspirowaną tradycyjnym szwajcarskim ubiorem. Z kolei biały strój wyjazdowy czerpie inspirację z kultowej stacji kolejowej Jungfraujoch w Alpach Szwajcarskich, która reprezentuje harmonijne połączenie naturalnego piękna i doskonałości inżynieryjnej, definiujących Szwajcarię.

Serbia

Czerwony strój domowy Serbii na 2024 rok dzięki grafice przedstawiającej rentgenowski widok skrzydła orła, symbolizując zarówno odwagę drużyny na boisku, jak i historyczne dziedzictwo Serbii. Na grafice stroju domowego reprezentacji Serbii znajduje się wzór skrzydła orła, co symbolizuje odwagę drużyny i historyczne dziedzictwo tego kraju. Biała koszulka wyjazdowa z niebieskimi akcentami, celebruje naturalny i kulturowy krajobraz Serbii, z mankietami inspirowanymi mistyczną formacją skalną Đavolja Varoš (Diabelskie Miasto) na górze Radan w południowej Serbii.

Zestawy domowe i wyjazdowe są już dostępne na stronie puma.com i u wybranych partnerów handlowych.

Fot. Puma

Udostępnij

Translate »