Pique stworzył piłkarskie Fame MMA

Gerard Pique został obdarzony nie tylko piłkarskim talentem – odnajduje się również w biznesie. Jedną z jego najnowszych pozaboiskowych inicjatyw jest Kings League – piłkarskie rozgrywki, które w niczym nie przypominają tych tradycyjnych. Rywalizacja 7 na 7, mini-stadion, cała masa dziwacznych reguł i słynne nazwiska. Na czym polega pomysł Pique? W istocie nie jest niczym nowym…

Kings League ruszyła na przełomie roku. Bierze w niej udział dwanaście dwunastoosobowych zespołów, które grają ze sobą w formule „siedmiu na siedmiu”. Ich skład zasilają internetowi celebryci, np. twórcy kanałów na Twitchu czy YouTube, ale także dawne piłkarskie gwiazdy. W każdej kolejce do gry dołącza słynne nazwisko. Przez Kings League zdążyli już się przewinąć Joan Capdevila, Javier Saviola czy Ricardinho. Prezesami dwóch zespołów są z kolei Iker Casillas i Kun Agüero.

Część zasad gry ustalono w drodze głosowania, w którym mogli brać udział fani. Mecze Kings League trwają 20 minut. Start rozgrywek poprzedził draft, w którym drużyny jedna po drugiej wybierały swoich graczy. Każda z nich miała na to 30 sekund – jeśli w tym czasie nie wskazali żadnego nazwiska, ich kolej przepadała.

Na czym polegają rozgrywki?

W momencie rozpoczęcia meczu piłkarze obu zespołów ustawiają się na końcowych liniach boiska. Po zakończeniu odliczania gracze biegną na środek placu gry, aby zdobyć piłkę. Mecze odbywają się na zadaszonej arenie – Cupra Stadium. Jeżeli piłka uderzy o sufit, piłkę przejmują przeciwnicy. Żółta kartka wyklucza z gry na 2 minuty, czerwona na 5 minut, a ilość zmian jest nieograniczona. Każdy z zespołów przed meczem losuje swoją „tajną broń”, którą w jego trakcie może wykorzystać – np. rzut karny, wykluczenie jednego z rywali na 2 minuty, podwójnie liczoną strzeloną bramkę przez 2 minuty czy przejęcie karty rywala. 

 

Tak naprawdę inicjatywa Gerarda Pique – choć ciekawa – nie jest niczym nowym. Hiszpan próbuje odtworzyć na rynku piłkarskim pomysły, które od lat funkcjonują za oceanem – w podobny sposób zorganizowane są np. rozgrywki Fan Controlled Football – szalonej odmiany futbolu amerykańskiego, o której więcej pisaliśmy TUTAJ. W Polsce również już wcześniej zrealizowano podobny projekt – mianowicie rozgrywki federacji MOVE.

 

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Kings League

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »