Igrzyska czas zacząć! Vademecum kibica

Znicz olimpijski w ruch! – uroczysta ceremonia otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich za nami! Sportowcy zainaugurowali imprezę w słynnym pekińskim „Ptasim Gnieździe”. To idealny moment, aby zapoznać się ze wszystkimi informacjami i ciekawostkami na temat najważniejszego wydarzenia w świecie sportów zimowych.

 

Jak chińska strefa czasowa ma się do polskiej, w jakich konkurencjach będą rywalizować olimpijczycy, jaka jest oficjalna maskotka tegorocznych igrzysk – zbiór najważniejszych informacji związanych z chińską imprezą, w tym program igrzysk i wszelkie kwestie organizacyjne, rozpisaliśmy poniżej:

– Wszystko co musisz wiedzieć o igrzyskach w Pekinie

O tym, że Chińczycy mają rozmach, mogliśmy przekonać się już podczas letnich igrzysk w 2008 roku. Na święto sportów zimowych w Pekinie i jego okolicach powstały kolejne, budzące podziw kompleksy sportowe. Przegląd aren ZIO 2022 jest dostępny tutaj:

Na tych arenach będą rywalizowali olimpijczycy w Pekinie

Igrzyska olimpijskie to nie tylko impreza sportowa – wydarzenie tej rangi ma dla kraju-gospodarza również wymiar wizerunkowy i marketingowy. Za osobisty cel Chińczycy obrali sobie wykorzystanie i pochwalenie się swoimi możliwościami technologicznymi –  na ten temat pisaliśmy w poniższych tekstach:

– Chińczycy pokażą Pekin w 8K i wirtualnej rzeczywistości

– Bobsleje zaprojektowane przez „chińskie NASA” będą najszybsze w historii

Niespodziewanie, wyjątkowo istotnym medium przy organizacji ZIO okazał się TikTok. Bijąca rekordy popularności na całym świecie platforma społecznościowa ma posłużyć Chinom do naprawy swojego wizerunku oraz będzie stanowić ważny element komunikacji dla sportowców i członków komitetów olimpijskich:

Influencerzy będą pudrować wizerunek Chin

– Komitety olimpijskie szkolą się z używania TikToka

Nie bez znaczenia jest fakt, że pekińskie igrzyska odbędą się w samym środku pandemii koronawirusa. Chińczycy podeszli do sprawy bardzo poważnie, tworząc specjalny system w celu ograniczenia transmisji COVID-19:

Pekińska bańka rozłożona na czynniki pierwsze – czy to może się udać?

A jeżeli jesteś ciekaw, jak wygląda życie sportowców w wiosce olimpijskiej oraz jakie są wrażenia olimpijczyków z pobytu w Chinach, zachęcamy do zapoznania się z relacjami Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego – snowboardzistów, którzy będą reprezentowali Polskę na olimpijskich stokach w Zhangjiakou.

– Olimpijczycy już w Chinach – relacja z wioski olimpijskiej [BLOG]

W oczekiwaniu na ceremonię otwarcia [BLOG]

Świadkami zmagań podczas zimowych igrzysk w Pekinie będziemy codziennie przez najbliższe 17 dni. Artykuły związane z chińską imprezą oraz kulisy zawodów będą  regularnie dostępne na TheSport.pl.

Fot. Twitter

Udostępnij

Translate »